Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke

Hlavnou výhodou dvojkompresorových chladničiek je ich zvýšená účinnosť v porovnaní s modelmi s jedným kompresorom. Dvoj kompresorové chladničky a jednokompresorové chladničky rovnakých rozmerov sa významne líšia v množstve spotrebovanej elektriny. Dvojkompresorové jednotky ho využívajú oveľa menej. Ak vypočítame rozdiel v spotrebovanej elektrine za celú dobu životnosti chladničky, potom sa množstvo ukáže ako veľmi významné. Dvojkompresorové chladničky sú dôležité najmä pre európske krajiny, pretože náklady na elektrinu sú pomerne vysoké. To je zrejme dôvod, prečo sa v Európe najčastejšie vyrábajú dvojkompresorové modely chladničiek.
Dvojkompresorové jednotky majú nezávislé regulovanie teploty v každej komore. Ak teplota v jednej z komôr stúpa, začne v nej pracovať ekonomický nízkoenergetický kompresor, ktorý sa vypne ihneď po dosiahnutí optimálnej teploty v komore. Tento riadiaci systém poskytuje významné úspory energie v dvojkompresorových chladničkách. Jednotka s jedným kompresorom, na rozdiel od jednotky s dvoma kompresormi, nemá samostatnú reguláciu teploty. Jeho jediný výkonný energeticky náročný kompresor v podobnej situácii produkuje dodatočné a zbytočné chladenie v mrazničke, čím stráca viac energie.
Dvojkompresorová chladnička má v mrazničke plnohodnotný režim superzmrazovania a schopnosť dočasne vypnúť jednu z komôr, čo tiež šetrí energiu. Dva nízkoenergetické kompresory sú navyše oveľa tichšie ako jeden výkonný, a preto sú dvojkompresorové chladničky počas prevádzky oveľa menej hlučné.
Jednokompresorové chladničky nemajú vyššie uvedené výhody dvojkompresorových chladničiek, túto skutočnosť však kompenzujú nižšími nákladmi. Nové modely jednokompresorových jednotiek majú tiež špeciálny elektromagnetický ventil, ktorý riadi prietoky chladiva cirkulujúce v jednotke. Umožňuje oddelené chladenie komôr, čo tiež šetrí energiu.

Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke
Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke
Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke
Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinke Dvojkompresorové chladničky na pomoc dobrej gazdinkeHome | Articles

December 3, 2022 14:19:52 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting