Dlaczego warto wybrać DVB-T

Działanie telecentrów z nakładającymi się obszarami niezawodnego odbioru na jednej częstotliwości jest całkowicie nieobecne w ATSC i jest zalecane do stosowania w standardzie DVB-T. To niszczy zwykłą koncepcję planowania częstotliwości, eliminuje konieczność budowania wysokich konstrukcji antenowych, zmniejsza liczbę nadajników o 6-7 razy i pozwala na dalsze zmniejszenie mocy nadajnika o 25-30%.
Odporność na wielokrotne odbicia w przypadku równości sygnału głównego i odbitego jest zapewniona w standardzie DVB-T i jest całkowicie nieobecna w ATSC (poziom odbitego sygnału jest mniejszy niż 15 dB).
Standard DVB-T nie wymaga rezygnacji z istniejących analogowych programów telewizyjnych, ponieważ zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa telewizji analogowej. Mniejsze bezpieczeństwo standardu ATSC, nawet z filtrami notch NTSC, zmusiło rząd Stanów Zjednoczonych do przyjęcia programu pełnego przejścia na nadawanie cyfrowe.
Szerokość pasma w standardzie DVB-T jest w pełni dostosowana do każdego kraju i jest ustalona w ATSC (tylko 6 MHz).
Przepływność w standardzie DVB-T wynosi od 5 do 32 Mbps i jest ustalona w ATSC (19,3 Mbps).
Obsługuje standard DVB-T, a także ATSC, HDTV i Dolby AC-3.
Rzeczywista moc nadajnika, na przykład w Londynie jest mniejsza niż 10 kW i zapewnia niezawodny odbiór standardu DVB-T w promieniu 114 km, podczas gdy w Nowym Jorku nadajnik o mocy 350 kW nie zapewnia 100% odbioru nawet w promieniu 10 km.
Odbiór za pomocą anteny wewnętrznej czy telewizora przenośnego nie stwarza problemów w standardzie DVB-T, w standardzie ATSC w większości przypadków jest to niemożliwe.
Parametry standardu DVB-T można dobrze dostosować do zabudowy miejskiej. Jest wybór: stopniowo zwiększając liczbę transmitowanych programów telewizyjnych, gdy pojawią się strefy niepewności, zdecyduj, czy bardziej opłaca się poprawić okablowanie w domach, czy ograniczyć liczbę uzyskiwanych programów.
Standard DVB-T pozwala na zastosowanie konwencjonalnego, przestarzałego sprzętu do dystrybucji anten, bez żadnych modyfikacji, natomiast w ATSC konieczne jest zastosowanie anten telewizyjnych wąskostrumieniowych z możliwością regulacji (za pomocą silnika), co nie gwarantuje niezawodnego odbioru .

Dlaczego warto wybrać DVB-T
Dlaczego warto wybrać DVB-T
Dlaczego warto wybrać DVB-T
Dlaczego warto wybrać DVB-T Dlaczego warto wybrać DVB-T Dlaczego warto wybrać DVB-THome | Articles

November 29, 2022 12:49:16 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting