Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora

Mnohí z vás vďaka rozsiahlej informačnej a reklamnej kampani v médiách vedia, že na Ukrajine od roku 2011 začalo a aktívne pokračuje nasadenie siete digitálnej pozemnej televízie vo vysielacom štandarde DVB-T2. Analógový signál je stále k dispozícii na príjem, ale pomaly sa stáva minulosťou a do roku 2015 bude oficiálne úplne deaktivovaný. V skutočnosti sa „ digitalizácia “ éteru uskutočňuje oveľa rýchlejšie - väčšina domácich domácich televíznych kanálov už vysiela svoje programy v „ čísle “ a niektoré sú k dispozícii vo formáte HD. Hlavným problémom rýchleho prechodu našej krajiny na digitálne televízne vysielanie je nedostatok tunerov na príjem digitálneho signálu pre väčšinu predplatiteľov.
Televízor patrí k odolným domácim spotrebičom, preto je pri plánovaní dnešného nákupu moderného televízora celkom logické venovať pozornosť jeho vybaveniu, komunikačným schopnostiam a schopnosti prijímať televízny signál v rôznych formátoch (zabudovaný tuner) s rezerva „ do budúcnosti “.
Na naše šťastie výrobcovia televízorov sledujú zmeny na trhu a už teraz ponúkajú širokú škálu modelov so zabudovanými tunermi DVB-T2. Najskôr sa to týka populárnych televízorov Samsung, LG a ďalších značiek. Pri výbere televízora môžete vidieť zodpovedajúce označenia na mnohých nových produktoch modelového radu 2012, ktoré označujú možnosť príjmu signálu DVB-T2, alebo objasniť vlastnosti vášho obľúbeného modelu televízora pomocou zabudovaného tunera DVB-T2 od naši manažéri.
Jednou z najbežnejších otázok našich zákazníkov sú sťažnosti na nemožnosť prijímať pozemské digitálne televízne signály priamo cez zabudovaný tuner.
Odpoveď je jednoduchá: monopolný operátor pozemského digitálneho vysielania - spoločnosť „ Zeonbud “ kóduje televízny signál, takže na sledovanie televízie budete potrebovať ďalšie vybavenie - dekodér set-top boxu DVB-T2 alebo modul CAM DVB -T2, ktorý nie je žiadny, a počíta sa z pokrytia siete „ Zeonbud “.
Táto príležitosť sa objavuje pre tunery oficiálne importované a certifikované na Ukrajine pomocou špeciálneho firmvéru, ktorý sa „ flashuje “ do tunerov a modulov v továrni. Takýto monopol má aj výhody - absenciu falzifikátov a jednoduché pripojenie.
Prvý spôsob príjmu signálu - pomocou tunera set-top boxu - je tradičnejší, ale zároveň nákladnejší, nepohodlnejší a ťažkopádnejší. Tuner zaujíma samostatné miesto, vyžaduje samostatnú zásuvku, pripája sa k televízoru pomocou káblov, je „ viazaný “ v našom prípade na konkrétneho operátora a nakoniec ho okrem televízneho môžete ovládať aj samostatným diaľkovým ovládaním.
CAM (Conditional Access Module) je elektronická prístupová karta, ktorá je nainštalovaná v zásuvke CI (Common Interface) televízora a tiež umožňuje prijímať kódovaný operátorský signál.
Nezaberá však samostatné miesto, nevyžaduje drôty a zásuvky a všetky funkcie je možné ovládať pomocou jedného diaľkového ovládača. Okrem toho je možné do slotu ľahko vložiť modul od iného operátora satelitnej alebo pozemnej digitálnej televízie.
Väčšina moderných LCD a LED televízorov a plazmových panelov je vybavená slotmi CI.
Je potrebné poznamenať, že dnes na Ukrajine existuje nedostatok CAM modulov " Zeonbud ", avšak kvôli dostupnosti analógového signálu vám odporúčame počkať a neponáhľať sa s nákupom konzoly, berúc do úvahy výhody modulu. Dnes pokrýva oblasť pokrytia sieťou digitálnej pozemnej televízie asi 95% územia našej krajiny a ponúka divákom 28 bezplatných televíznych kanálov, ktorých zoznam si operátor sľubuje čoskoro rozšíriť na 32.

Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora
Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora
Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora
Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízora Digitálna pozemná televízia T2 na Ukrajine. Výber televízoraHome | Articles

December 3, 2022 17:48:20 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting