Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta

Autá, ktoré jazdíme každý deň, niekedy potrebujú kvalitnejšie čistenie ešte viac ako domy, v ktorých žijeme. Je to pochopiteľné: množstvo prachu a nečistôt na cestách je obrovské a nie všetky autá majú bežné kabínové filtre. Po pár mesiacoch takejto jazdy sa na palubnej doske nahromadí takmer pár centimetrov prachu a je nemožné sedieť na sedadle bez toho, aby nedošlo k akejsi explózii v podobe malých oblakov prachu. Samozrejme, môžete ísť do autoumyvárne a zaplatiť za to, že ste dali auto do poriadku, ale nie vždy sa vám za to chce minúť peniaze a autoumyvárne sa u nás nenachádzajú na každom rohu. Je rozumnejšie mať v aute vysávač do auta, pomocou ktorého sa dá váš verný „ železný kôň “ vždy a všade dať do poriadku.
Najväčšou výhodou týchto zariadení je ich malá veľkosť. Kompaktnosť automobilových vysávačov umožňuje odstrániť najneprístupnejšie rohy vozidla od nečistôt a nečistôt. Takéto zariadenia možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií: vysávače napájané z palubnej siete vozidla „ z cigaretového zapaľovača “ a vysávače napájané z vlastnej nabíjateľnej batérie.
Vysávače do auta „ od zapaľovača “
Sú schopní zvládnuť všeobecné čistenie celého vozidla. Ich pomerne slušný výkon (až 180 wattov) a dĺžka šnúry, ktorá dosahuje 3 metre, im umožňujú úspešne vyriešiť tento problém. Tieto parametre eliminujú problémy s úlomkami v kufri alebo s omrvinkami a chlpmi domácich miláčikov na všetkých sedadlách vozidla. Nevýhodou takýchto zariadení je ich pomerne veľká hmotnosť a celkové rozmery. A problém s vybíjaním batérie sa rieši zapnutím motora a napájaním zariadenia z generátora. Toto však spotrebováva palivo.
Akumulátorové automobilové vysávače
Sú kompaktnejšie, ale zároveň menej výkonné ako zariadenia v predchádzajúcej kategórii. Akumulátorové automobilové vysávače si poradia s čistením aj takých nepríjemných drobností, ako sú popol, omrvinky, šupky semien.
Jedno nabitie batérie takýchto zariadení spravidla stačí na 15 minút čistenia, čo je celkom prijateľné časové obdobie na uvedenie vecí do poriadku v kabíne. Niektoré modely automobilových vysávačov tejto kategórie môžu pracovať z palubného napájacieho zdroja vozidla cez adaptér alebo môžu mať náhradné batérie.
Medzi výhody batériových vysávačov do automobilov patrí po prvé absencia zamotania šnúry pod nohami a po druhé prítomnosť batérie, ktorá robí toto zariadenie energeticky nezávislé od externých zdrojov energie. Nevýhoda takýchto zariadení je zrejmá: každé čistenie musí byť sprevádzané nastavením na dobíjanie, ale pretože vyžaduje 220 voltov, je to v „ poľných “ podmienkach nemožné.
Zachytávače prachu
Kontajnery a vrecká sa používajú ako zachytávače prachu vo vysávačoch automobilov. Prvý z nich je výhodnejší kvôli ľahkému použitiu. Typicky sa objem kontajnerov pohybuje od 200 do 700 metrov kubických. viď V prípade použitia priehľadných nádob môže vlastník vozidla, ktorý čistí svoje vozidlo, kontrolovať ich plnenie.
Okrem prítomnosti zachytávačov prachu umožňuje konštrukcia niektorých automobilových vysávačov tiež zachytávať rozliatu tekutinu (napríklad model Heyner Cyclonic Power 240 000). Uzáver umiestnený v ceste prúdenia vzduchu zabráni vstupu vody do motorového priestoru vysávača.
Trysky
Rovnako ako akýkoľvek iný vysávač, aj automobilová verzia takéhoto zariadenia je vybavená rôznymi doplnkami. Väčšina modelov je vybavená štrbinovou hubicou, ohybnou hadicou s kefou, okrúhlou kefou so štetinami, elektrickou turbo kefou. Súčasťou „ streliva “ do vysávačov podporujúcich mokré čistenie je aj dýza na zhromažďovanie rozliatych tekutín a mokrých zvyškov. Pri výbere takého zariadenia nezabudnite, že prítomnosť krytu vám umožní nepoškodiť ho a udržiavať poriadok v interiéri automobilu.

Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta
Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta
Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta
Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do auta Dať do poriadku svoje auto alebo ako si zvoliť správny vysávač do autaHome | Articles

December 5, 2022 20:16:01 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting