Chladivo a kompresor chladničky

Ak hovoríme o zakúpení strednej alebo veľkej chladničky, potom okamžite premýšľajú o počte kompresorov v nej. Pokiaľ ide o malú chladničku, jeden kompresor odvádza vynikajúcu prácu zo všetkých prác, ktoré sú mu zverené. Mať dva kompresory v chladničke znamená, že chladnička je vybavená dvoma nezávislými chladiacimi systémami. Jeden z týchto systémov je určený na prevádzku chladiaceho priestoru a druhý je určený pre mrazničku. Celá pracovná záťaž je rozdelená do dvoch systémov. Chladnička s dvoma kompresormi má niekoľko výhod:
1. Táto chladnička má vyššiu životnosť. Je to tak preto, lebo kompresory pracujú iba pre komory, pre ktoré sú určené, a v okamihu, keď je to potrebné.
2. Chladiaci výkon chladničky s dvoma kompresormi je oveľa vyšší.
3. Správa dvojkomorovej komory je jednoduchšia. Užívateľ môže nezávisle nastavovať teplotu v rôznych komorách. Môžete tiež zapnúť každú z kamier osobitne. Existujú ale také jednokompresorové chladničky, ktoré vám tiež umožňujú regulovať teplotný režim v rôznych komorách.
Existuje názor, že chladnička vybavená dvoma kompresormi je oveľa spoľahlivejšia ako jedna kompresorová. Ale toto tvrdenie nie je pravdivé. Chladnička s najlepšou kvalitou bude pravdepodobne pracovať spoľahlivejšie. To isté vyhlásenie platí pre hluk a spotrebu energie chladničky. Chladnička je vybavená chladivom. V tomto okamihu je tiež potrebné venovať pozornosť výberu vhodného modelu. Chladničky modernej výroby predpokladajú dva druhy chladiva. Najbežnejším chladivom je R134a. Existuje však aj použitie chladiva R600a. Tieto dve chladivá neobsahujú chlór.
A je známe, že chlór je jedným z najhorších nepriateľov ozónu. Chladivo nemôže byť vymeniteľné. Ak bola napríklad chladnička navrhnutá na plnenie chladivom R600a, potom sa tento typ chladiva môže používať výlučne. Ak porovnáme všetky dostupné typy chladiva pre chladničku, potom možno rozlíšiť R600a. Práve tento typ má veľké množstvo výhod. Poskytne tiež úspornejšiu spotrebu energie pre chladničku.

Chladivo a kompresor chladničky
Chladivo a kompresor chladničky
Chladivo a kompresor chladničky
Chladivo a kompresor chladničky Chladivo a kompresor chladničky Chladivo a kompresor chladničkyHome | Articles

December 3, 2022 13:45:52 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting