Charakterystyka zamrażarki

Najważniejsze cechy zamrażarek można porównać do lodówek. Obejmują one użyteczną objętość zamrażarki, klasę klimatyczną, ile energii zużywa sprzęt. Ale są wskaźniki, które są unikalne dla zamrażarek. Brak systemu szronu. Każda zachodnia lodówka jest wyposażona w ten system. Jeśli weźmiemy pod uwagę rynek rosyjski, możesz znaleźć tylko jedną firmę, która z niego korzysta. To jest Stinol. Ale nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy tego systemu są zgodni co do tego, że jest on wielokrotnie wygodniejszy i skuteczniejszy. Jeśli produkty będą przechowywane przez długi czas, nie będą wyglądać jak zamrożona bryła. Ale system „Bez szronu” ma również negatywną stronę.
Jego zastosowanie sprzyja szybszemu odparowywaniu wilgoci z powierzchni produktów. W rezultacie zamrożony produkt wysycha w takiej lodówce znacznie szybciej. Tak więc, jeśli w domu jest zamrażarka z tym systemem, lepiej przechowywać wszystkie produkty w opakowaniu. Lodówka wyposażona w No frost nie ma potrzeby rozmrażania. Ale ze względów higienicznych zaleca się wentylację i mycie raz w roku. Klasyczne lodówki należy wyłączać raz w roku, otwierając otwór spustowy. W takim przypadku konieczne jest umieszczenie pojemnika, w którym spłynie stopiona woda.
Zamrażarki mają również charakterystyczny tylko dla nich tryb szybkiego zamrażania. Stosowanie tej metody pozwala bardzo szybko zamrozić żywność. Jednocześnie zostaną w nim zachowane wszystkie dostępne witaminy i składniki odżywcze. Ważnym faktem jest to, że kryształki lodu nie mogą tworzyć się w żywności podczas szybkiego procesu zamrażania. W rezultacie błona komórkowa nie pęknie. Zjawisko to można zaobserwować w produktach, które są stopniowo zamrażane.
Aby skorzystać z trybu szybkiego zamrażania, należy wcześniej aktywować tę funkcję na pięć godzin przed momentem umieszczenia tam produktów. Temperatura będzie stopniowo spadać. Po chwili przygotowawczej możesz rozłożyć wszystkie niezbędne produkty do zamrażania. Zamarzną natychmiast i nie będą w stanie ogrzać pobliskich potraw swoim ciepłem. Po dniu aparat można przełączyć w tryb „ przechowywania ”.

Charakterystyka zamrażarki
Charakterystyka zamrażarki
Charakterystyka zamrażarki
Charakterystyka zamrażarki Charakterystyka zamrażarki Charakterystyka zamrażarkiHome | Articles

December 3, 2022 05:21:59 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting