Ako si zvoliť tabletový počítač?

Osobné počítače, notebooky, mobilné telefóny - všetky tieto prístroje striekali svojím vzhľadom, pretože navždy zmenili predstavu človeka o moderných technológiách a ich schopnostiach. Ale to všetko bledne pred nedávno objavenými tabletmi, ktoré konečne uchvátili všetky sny a myšlienky milovníkov moderných vychytávok. Donedávna ich nebolo viac ako pár desiatok modelov tabletov, zatiaľ čo dnes ich je viac ako tisíc. V takejto rozmanitosti sa nemožno čudovať, že sa dá zmiasť aj skúsený technik, nehovoriac o jednoduchom kupcovi. Na čo si teda dať pozor pri kúpe tabletu? Ak to chcete vedieť, mali by ste si prečítať tento článok!
Medzi tabletové počítače patria:
E-knihy, tento tablet si získava čoraz väčšie publikum. Výhody elektronickej knihy sú veľa. V porovnaní s bežnými knihami zaberá málo miesta, má veľmi priestrannú pamäť a veľa elektronických kníh má funkciu prehrávača. Je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí sa učia cudzie jazyky. Teraz si povieme niečo o technických vlastnostiach. Mnoho ľudí si myslí, že obrazovka elektronickej knihy by mala byť veľká, ale nie je to tak úplne pravda. Hlavné je dobré rozlíšenie obrazovky. Pre pohodlnejšie čítanie by mala byť uhlopriečka 5,6 palca a rozlíšenie 320 * 460 pixelov. Pri výbere e-knihy venujte pozornosť aj poťahu obrazovky, ktorý musí byť antireflexný a musí mať dobrý pozorovací uhol. Pri výbere knihy ju určite držte v rukách, zapnite ju, či je pre vás pohodlné ju čítať, pozrite si nastavenia, či vám všetko vyhovuje. Nestíhajte značky, často cenu nafúknu, to platí aj pre ruské obchody. Ceny sa pohybujú od 1 800 do 15 000 rubľov.
Tabletový osobný počítač je jednou z odrôd notebookov s dotykovou obrazovkou, tieto tablety sú plne kompatibilné s počítačmi IBM PC a kompletným operačným systémom. Ako OS sa používajú väčšinou systémy Windows, Linux, Apple Mac OS X. Je vhodný pre ľudí, ktorí chcú byť vždy v kontakte a mať prehľad o udalostiach. Uhlopriečka je od 6 do 11,6 palca. Frekvencia procesora od 1 GHz do 800 MHz, RAM od 1 GB do 512 MB, permanentná pamäť 4 GB - 64 GB, modem 3G môže byť zabudovaný alebo nie. Pri kúpe tabletového osobného počítača sa s ním v obchode trochu oboznámte: podoprite si ho vo svojich rukách, zapnite ho, choďte na nastavenia.
Internetový tablet kombinuje vlastnosti notebooku a smartphonu, môžu byť neustále pripojené k internetu prostredníctvom systémov 3G a Wi-Fi, je veľmi vhodné ich používať na prezeranie všetkých druhov webových stránok a stránok, dotyková obrazovka vám umožňuje na ovládanie tabletu jediným dotykom prsta. Rozdiel medzi internetovým tabletom a tabletom PC: po prvé, ide o náklady, pohybuje sa od 4500 do 15000 rubľov; po druhé, bezdrôtový internet; po tretie, funguje veľmi dlho bez nabíjania; nie je náchylný na útoky hackerov.
Ako si vybrať tablet?
Existujú 2 typy technológie obrazovky: odporová a kapacitná.
Odporovým displejom je obrazovka, ktorá sa skladá z panelu z tekutých kryštálov. Na jeho vrchu sú umiestnené dve priehľadné platne, ktoré sú od seba oddelené dielektrikom. Výhody takejto obrazovky sú: nízke náklady v porovnaní s inými materiálmi, vysoká citlivosť obrazovky a schopnosť ovládať obrazovku akýmkoľvek predmetom.
Nevýhody technológie: nedostatočný prenos svetla, v dôsledku čoho budete musieť použiť dodatočné podsvietenie; také obrazovky sa tiež rýchlo opotrebovávajú.
Kapacitný displej - dotyková obrazovka, sklenený panel, na ktorý je v tenkej vrstve nanesený odporový materiál. V rohoch panelu sú inštalované elektródy, ktoré dodávajú do vodivej vrstvy striedavé napätie nízkeho napätia.
Nevýhodou takejto obrazovky je, že si k nej budete musieť kúpiť špeciálny stylus.
Venujte zvláštnu pozornosť čínskym výrobcom, majú veľmi dobré a kvalitné modely, aj keď majú jednu malú nevýhodu. V mnohých modeloch sa zvukový kláves potápa, niekedy zvuk zlyhá, ale ak počúvate cez slúchadlá, všetko dobre počujete, čo sa týka kvality obrazu, je to jednoducho vynikajúce. A ešte jeden malý trik „ čínskych “, aby ste pochopili pokyny, musíte si preštudovať internet, pretože v priložených pokynoch nie je ani slovo v ruštine.
A ešte jeden tip, pred kúpou tabletu si prejdite niekoľko obchodov, porozprávajte sa s predajcami, nechajte ich, aby vám všetko podrobne vysvetlili, povedali a ukázali vám. A čo je najdôležitejšie, urobte si prechádzku po internete, tu nájdete nielen všetky informácie, ktoré vás zaujímajú (s pozitívnymi aj negatívnymi recenziami), ale tiež si môžete kúpiť tablet za nižšiu cenu. Príjemné nakupovanie.

Ako si zvoliť tabletový počítač?
Ako si zvoliť tabletový počítač?
Ako si zvoliť tabletový počítač?
Ako si zvoliť tabletový počítač? Ako si zvoliť tabletový počítač? Ako si zvoliť tabletový počítač?Home | Articles

November 27, 2022 05:00:05 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting