Ako si zvoliť práčku a sušičku

Ako každý domáci spotrebič, aj výrobky s funkciou sušenia sú certifikované podľa niekoľkých ukazovateľov: kvality prania, odstreďovania, sušenia a energetickej účinnosti. Podľa prvých troch parametrov patrí najmodernejšie kombinované zariadenia do najvyššej triedy A. Menej časté sú modely s triedami prania, odstreďovania alebo sušenia B alebo C.
Jedná sa hlavne o produkty segmentu rozpočtových cien.
Situácia je trochu iná so spotrebou energie zariadení na pranie a sušenie. Na kvalitatívne vysušenie vecí je potrebné veľké množstvo elektriny, ktorú nie je vždy možné znížiť. Preto je spotreba energie mnohých zariadení tohto typu približne 0,19-0,23 kWh / kg a zodpovedá triede B.
Na trhu sú zariadenia, ktoré spotrebúvajú viac elektriny. Z hľadiska spotreby energie sa označujú ako najnižšia trieda C.
A iba tie najpokročilejšie modely sa vyznačujú nízkou spotrebou energie zodpovedajúcou triede A (0,17-0,19 kWh / kg).
Pomocou vašej práčky
Niekedy po praní a sušení môže bielizeň zostať vlhká, suchá alebo pokrčená, čo ju rýchlo opotrebuje. Stáva sa to z rôznych dôvodov: buď domáce spotrebiče nie sú v poriadku, a je potrebné ich preniesť do servisného strediska, alebo, čo sa najčastejšie stáva, bol nesprávne zvolený prevádzkový režim zariadenia.
Týmto problémom sa môžete vyhnúť, ak budete postupovať podľa jednoduchých všeobecne prijatých pravidiel.
Programy prania, odstreďovania a sušenia by sa mali vždy vyberať podľa typu tkaniny odevov. Nikdy nevkladajte viac vecí, ako je uvedené v sprievodnej dokumentácii. Na sušenie hustých bavlnených alebo ľanových látok je vhodné použiť horúci vzduch, tenké veci je však lepšie poliať studeným vzduchom.
Pred uložením vecí sa uistite, či sú vhodné na umývanie a sušenie v práčke. Všetky potrebné informácie sú zvyčajne uvedené na štítkoch na bielizni. Takže pod holým nebom musíte zavesiť výrobky s množstvom kovových, drevených alebo plastových armatúr, najmä chúlostivých vecí (syntetické záclony, vlna, hodváb, nylonové pančuchy). Sušenie v písacom stroji sa neodporúča pre výrobky s penovou podšívkou, objemné predmety, ako sú teplé bundy, prehozy, spacáky, periny.

Ako si zvoliť práčku a sušičku
Ako si zvoliť práčku a sušičku
Ako si zvoliť práčku a sušičku
Ako si zvoliť práčku a sušičku Ako si zvoliť práčku a sušičku Ako si zvoliť práčku a sušičkuHome | Articles

November 27, 2022 05:16:55 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting