Ako si zvoliť pekárničku na chlieb?

Pôvodne ukrajinské gazdinky piekli domáci chlieb. Vstali na svitaní, zapálili rúru, vyčarovali cesto, vymiesili úhľadné bochníky a čoskoro sa domom rozšírila voňavá aróma čerstvého chleba. Pečenie chleba si vyžadovalo veľa trpezlivosti, pozornosti a samozrejme času. Preto v dnešnej dobe, s jej ruchom a neustálymi starosťami, nezostalo toľko rodín, kde by ženy v domácnosti potešili svojich blízkych domácim chlebom. Väčšina si jednoducho kúpi pečivo v miestnom obchode. Ale nepopierajte si potešenie!
Koniec koncov, s príchodom skvelého pekára na chleba vo vašej domácnosti si budete môcť každý deň pochutnať na skutočnom domácom pečive!
Poďme si teda zistiť viac o pekárni chleba. Navonok sú si všetci pekári chleba navzájom podobní, líšia sa iba farbou a materiálom tela - plastom alebo nehrdzavejúcou oceľou. Dizajn pekárov na chlieb má tiež veľa spoločného: každý model má pracovnú komoru s vekom, vnútri vyhrievaciu trubicu (výhrevné teleso) a motor. Do takejto „pece“ sa vloží vedro, ktoré sa odstráni, so zapínaním na nôž (hovorí sa mu aj špachtľa). Vedro má pohodlnú rukoväť, nepriľnavý povrch a je pekáčom. Stierka zmieša ingrediencie a vytvorí cesto, zatiaľ čo desiata premení cesto na chlieb. Vaša účasť na procese varenia je minimalizovaná: stačí len vložiť ingrediencie uvedené v recepte do rúry bez toho, aby ste ich zmiešali. Zvyšok urobí pekárnička sama: zmieša ingrediencie, zohreje ich, nechá cesto vylúhovať, vymiesi ho, upečie chlieb. Keď je chlieb hotový, pekárnička vás na to upozorní pípnutím. Je to také jednoduché!
Okrem priameho pečenia chleba vám pekárnička môže pomôcť pripraviť hotové cesto, ak na to nemáte čas alebo duševné sily. Vďaka funkcii miesenia bez pečenia získate vynikajúce cesto na plnené karbonátky, nekvasené cesto na pizzu a knedle s optimálnou konzistenciou. „Žemľu“ zmiešanú pri sporáku bude treba iba rozdeliť na koláče, dať na plech, nechať ich kysnúť a piecť v rúre. Existuje tiež priamo opačná funkcia - pečenie bez miesenia, ktoré je vhodné na pečenie - muffiny, šarloty. Najskôr pomocou mixéra je cesto rozšľahané, potom naliate do formy - a do pekárne! Túto funkciu budete potrebovať, ak je rúra zaneprázdnená napríklad mäsovými jedlami.
Okrem funkcií chleba je v niektorých modeloch ešte jedna možnosť „Džem“ s chutným názvom: z čerstvého alebo mrazeného ovocia a bobúľ môžete pripraviť džem, džem, džem. Tajomstvom tohto režimu je kombinácia nízkej teploty, optimálneho času varenia a neustáleho pomalého miešania pomocou lopatky.
Funkčnosť pekárov závisí od vašich potrieb a preferencií. Pri výbere pekárne by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:
Výkon - od 400 do 1650 W v rôznych modeloch. Čím vyšší je indikátor, tým rýchlejšia je rúra na pečenie. Väčšina moderných pekárov na chlieb má priemerný výkon najmenej 600 wattov. Hmotnosť a veľkosť bochníka. Pre rodinu 2-4 osôb je zvyčajne dostatočný produkt s hmotnosťou od 500 g do 1 kg, ale niektorí pekári chleba sú schopní piecť veľké bochníky do 1,5 kg! Aby ste sa uistili, že chlieb je vždy pripravovaný s mierou, umožňuje pekárnička nastaviť veľkosť každého bochníka - malého, stredného alebo veľkého.
Dizajn a počet nožov: existujú modely vertikálneho a horizontálneho dizajnu, určené pre jeden a dva nože. Výrobcovia zabezpečujú, že pomocou dvoch nožov sa cesto miesi rovnomernejšie.
Zorné sklo: proces pečenia bude prebiehať priamo pred vašimi očami, ak si vyberiete model s kontrolným okienkom. Čo je väčšie, je lepšie: nahliadnutie do malého štvorca bude mimoriadne nepohodlné, rúru budete určite chcieť otvoriť, čo sa však neodporúča. Ak nemáte v úmysle riadiť činnosť pekárne na chlieb, kúpte si model s „prázdnym“ vekom.
Počet programov pečenia.
Výrobcovia chleba môžu mať od 3 do 17 programov. Programy sa líšia hlavne v miesení, pečení a prevádzkových teplotách. V moderných modeloch nájdete „ štandardné “ programy na pečenie „ základného “ a „ pšeničného “ chleba, ako aj originálne programy, napríklad: príprava marmelády, výroba muffinov, pečenie chleba Borodino, pečenie chleba s rôznymi prísadami, špeciálny program na ražný chlieb, pečenie koláčov, pečenie chleba bez stravy, pečenie chleba z kukurice, ryže, perličkového jačmeňa, pohánkovej múky, program na pečenie z hrubej múky, program na sladké pečivo s hrozienkami, čokoládou, medom, cukrom a ďalšie prísady atď.
Časovač uľahčí nastavenie času, do ktorého by malo byť vaše pečivo pripravené: v závislosti od modelu je navrhnutý na 12 - 15 hodín. To znamená, že stiahnutím ingrediencií a nainštalovaním aplikácie napríklad večer dostanete čerstvé teplé pečivo priamo na raňajky. Luxusne! Domáca pekáreň sama vypočíta, v ktorom okamihu by mal začať proces.
Displej je vždy z tekutých kryštálov, niekedy s pohodlným podsvietením. Čím väčšie, tým lepšie: malé zobrazuje iba čísla označujúce začiatok a koniec procesu pečenia. Veľký, plne funkčný displej poskytne všetky informácie o nastaveniach rúry, čase a aktuálnom stave procesu pečenia chleba alebo rožkov.
Pamäťová funkcia chráni pred možnými výpadkami energie. Majú ho takmer všetci pekári: ak je elektrina vypnutá, rúra udržuje program od 30 sekúnd do 40 minút, v závislosti od modelu, a po zapnutí napájania sa automaticky vráti k prerušenému cyklu a pokračuje v práci. .
Ako pridať prísady: Chcete si pripraviť sladké žemle, hrozienkové muffiny alebo rustikálny orechový chlieb? Tieto prísady sa pridávajú do hotového cesta, takže musíte stále otvoriť veko bežného pekárskeho automatu. Aby mikroklíma vo vnútri rúry nebola narušená, je lepšie zakúpiť si model s dávkovačom: nalejte hrozienka, orechy alebo sušené ovocie do malej komory vo veku a v pravý čas sa automaticky nalejú do vedra cesto, rovnomerne rozložené na celé cesto.
Príslušenstvo: rúra je dodávaná s príslušenstvom ako odmerka, kombinovaná odmerná lyžica s dvoma koncami, často u prístroja nájdete čo a kefa na zakrytie pečiva glazúrou. V modeloch s funkciou výroby bagiet existujú špeciálne stojany. A určite - kniha značkových receptov na pečenie chleba s presným dávkovaním výrobkov a užitočnými tipmi pre začínajúcich kuchárov.

Ako si zvoliť pekárničku na chlieb?
Ako si zvoliť pekárničku na chlieb?
Ako si zvoliť pekárničku na chlieb?
Ako si zvoliť pekárničku na chlieb? Ako si zvoliť pekárničku na chlieb? Ako si zvoliť pekárničku na chlieb?Home | Articles

December 3, 2022 07:53:52 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting