Ako si zvoliť navigátor

Život moderného človeka je absolútne nemožné predstaviť si bez GPS navigátora. Tieto úžasné zariadenia sú skutočným náleziskom pre cestujúcich a tých, ktorí si vážia svoj čas a nechcú ho tráviť blúdením v nekonečných labyrintoch veľkých miest. Navigátory kombinujú funkcie prijímača GPS a počítača. Prijímač je zameraný na spracovanie satelitných signálov, počítač je zaneprázdnený ich dekódovaním. Väčšina domácich navigačných zariadení je podporovaná systémom Navstar, ktorý vlastní americké ministerstvo obrany. Družice Navstar sa nachádzajú vo vzdialenosti 20180 km. Hlavným konkurentom spoločnosti Navstar je systém Glonass. Družicová štruktúra tohto systému a práva na jeho použitie patria ruskému ministerstvu obrany. Satelity Glonass sa nachádzajú v troch rovinách vo vzdialenosti 19100 kilometrov. Európske, čínske a indické spoločnosti sú vo fáze vývoja svojich systémov. O tom, ako zvoliť navigátor, sa bude diskutovať neskôr.
Typy navigátorov
Medzi typy navigátorov GPS patria námorné, letecké, univerzálne, motocyklové, bicyklové a automobilové modely. Možno najobľúbenejšie medzi obyvateľmi mesta sú automobiloví navigátori, takže otázka, ako si vybrať automobilový navigátor, je v dnešnej dobe veľmi populárna. Tento typ navigátora je vybavený hlasovým nástrojom, ktorý navrhuje trasu, funkciu výpočtu trasy a schopnosť sťahovať mapy miest.
Navigátori sú tiež rozdelení do dvoch veľkých skupín - samostatných a stacionárnych. Samostatné nevyžadujú pre fungovanie externý počítač. Majú displej, ktorý odráža informácie, ktoré potrebujete. Tieto zariadenia sú napájané zo zabudovanej vysokokapacitnej batérie. Navigátory určené pre osobné vozidlá stoja. Nabíjajú sa z cigaretového zapaľovača.
Dizajn navigátora
Čo ešte hľadať, ako si sami zvoliť navigátor GPS? Nebojte sa, dizajn je dostatočne jednoduchý. Zariadenie obsahuje okrem samotného prijímača procesor, RAM, puzdro vybavené displejom a batériu. Rýchlosť prijímača GPS závisí od výkonu procesora zabudovaného do navigátora. Čím je výkonnejší, tým rýchlejšie vykonáva svoju prácu (výpočet trasy, načítanie máp atď.). Výkonový parameter sa meria v megahertzoch. Indikátor frekvencie sa pohybuje od 266 do 600 MHz. Nezabudnite venovať pozornosť tomuto parametru.
CPU
Procesor je čipset, ktorý vykonáva výpočty na určenie súradníc. Je tiež zodpovedný za príjem signálu. Najobľúbenejšími čipmi súčasnosti sú SiRF Star III, SiRF Atlas III a SiRF Atlas IV a SiRF 3i. Posledné generácie navigátorov používajú hardvérový grafický akcelerátor zabudovaný do kryštálu procesora. Je potrebné zobraziť video, ktoré nie je prispôsobené navigačnému zariadeniu, a vytvárať 3D modely všetkých druhov budov zobrazené na navigačných mapách.
Navigačné procesory sú poháňané systémami WAAS / EGNOS. Sú určené na zlepšenie presnosti určovania polohy. Moderné procesory majú schopnosť aplikovať opravy na tieto systémy. Systémové opravy však fungujú iba v tých bodoch, kde ich vysielajú základňové stanice.
Ďalší typ čipsetu od SiRF - Centrality Atlas III, si postupne získava popularitu medzi užívateľmi navigátorov. Ich spotreba energie je pomerne nízka a podporujú asi 51 kanálov. Pri prehľadnom sledovaní satelitov tieto čipové sady používajú svoje signály na prácu s určovaním súradníc. Napriek tomu sú dnes tieto čipové modely výrazne nižšie ako pri vývoji SiRF Star Atlas IV a SiRF 3i +, ktoré podporujú až 64 paralelných kanálov.
Doba spustenia
Čas začatia každého modelu sa môže líšiť. Oddeľte takzvaný studený, teplý a horúci začiatok práce.
Studený štart. Ak je GPS dlhší čas odpojený od napájania, proces studeného štartu obnoví svoju činnosť, čiastočne s využitím informácií uložených v pamäti prístroja. Napriek tomu, že informácie budú trochu zastarané, stále ich možno použiť na prechod do operačného režimu. Čas studeného štartu môže trvať od 100 do 300 sekúnd.
Teplý štart. Proces, ktorý sa spustí, keď je zariadenie na krátky čas vypnuté. Samotný čas štartu je v porovnaní s rovnakým studeným štartom pomerne krátky - od 1 do 60 sekúnd. Prijímač GPS súčasne ukladá do svojej pamäte všetky informácie o satelitoch, systémový čas a súradnice. Úplné obnovenie činnosti prijímača v obvyklom režime bude trvať iba niekoľko desiatok sekúnd.
Horúci štart. Režim okamžitého zotavenia GPS, ktorý je takmer okamžitý, použiteľný po strate napájania v dôsledku straty satelitného signálu. Stáva sa to napríklad vtedy, keď sa ocitnete v tuneli. V takom prípade, aj keď sa komunikácia so satelitom stratí, sa zachovajú spoľahlivé informácie týkajúce sa súradníc polohy. Zostane uložený z predchádzajúceho umiestnenia súradníc. Časy horúceho štartu zvyčajne nie sú dlhšie ako desať sekúnd. Čím nižší je tento indikátor, tým presnejšie váš prijímač sleduje danú trasu.
Údaje o vašej polohe sa aktualizujú vysokou rýchlosťou. Tento parameter sa rovná indikátoru v rozmedzí od 0,1 do 10-krát / s. Prevažná väčšina modelov aktualizuje svoje údaje o polohe každú sekundu. Predný indikátor prijímača pre tento parameter je 10 aktualizácií za sekundu.
Práca navigátorov veľmi úzko súvisí s mobilnými sieťami. Najbežnejšie z nich sú iba dve, sú to GSM a 3G. Mobilné siete sa používajú na zabezpečenie toho, aby bol výpočet polohy čo najpresnejší a najrýchlejší. Interakcia s mobilnými sieťami rozširuje možnosti zariadenia. Medzi také možnosti patrí stiahnutie mapy umiestnenia satelitov vo vzťahu k terénu, určenie času a polohy používateľa. Táto možnosť je implementovaná pomocou GPRS pripojenia cez internet.
Opravy presnosti súradníc
Táto možnosť je k dispozícii takmer vo všetkých moderných modeloch navigátorov. Hovoríme o korekciách špeciálnych systémov, ktoré slúžia na zvýšenie ukazovateľa presnosti súradníc. Systémy sa nazývajú WAAS a EGNOS. Táto možnosť je však implementovaná iba na územiach, kde sa nachádzajú základňové stanice, ktoré sú schopné prenášať tieto opravy. Čas strávený výpočtom súradníc v mikroobvode zodpovedá času, ktorý rádiové vlny prekonajú vzdialenosť od satelitu k mikroobvodu radiča.
Systém EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Services) bol vytvorený špeciálne na zvýšenie presnosti navigačných zariadení zo skupiny satelitov. Systém funguje na európskom území. V Rusku je, bohužiaľ, použitie systému takmer nemožné. Výnimkou sú regióny Leningrad, Smolensk, Pskov a Novgorod, ako aj Karelská republika. Na týchto územiach sú zriadené základňové stanice, ktorých súradnice sú vopred známe. Stanice prijímajú údaje zo satelitov a ich súradnice. Výsledkom je, že stanice vypočítajú chybu, ktorá je relevantná pre daný čas a miesto. Existuje niekoľko dôvodov na vznik chyby: oneskorenia v ionosfére, nedôležité poveternostné podmienky, chyby v okamžitom umiestnení satelitov a niektoré ďalšie.
WAAS (Wide Area Augmentation System) funguje rovnakým spôsobom ako EGNOS. Systém opraví údaje prijaté zo satelitu. Tento proces je riadený základňovými stanicami. Stanice opravujú údaje pomocou špeciálnych opráv, zatiaľ čo samotné stanice sa inštalujú priamo v obslužných priestoroch WAAS. Systém sa nevzťahuje na územia Ruskej federácie, ale funguje v Spojených štátoch.
Displej
Displej je súčasťou navigátora, bez ktorého ste jednoducho nemohli nič zistiť, ani svoje súradnice, ani ďalšie informácie. Displej zobrazuje všetky potrebné informácie o polohe a simuluje aj mapu oblasti. Displej vám navyše ukáže trajektóriu vašej trasy. Všetky moderné modely, ktoré sú dnes uvedené na trh s domácimi spotrebičmi, sú vybavené farebnými obrazovkami. Uhlopriečka obrazovky môže byť až 7 palcov. Minimálna veľkosť je 3,5 palca. Veľká uhlopriečka obrazovky samozrejme poskytuje maximálny komfort pri používaní prijímača GPS. Dôležitým parametrom displeja je rozlíšenie obrazovky. Pokiaľ ide o počet pixelov, hodnota tohto parametra sa pohybuje od 320 do 800 jednotiek. Ak sa používateľ často pozerá na obrazovku z diaľky, veľkosť obrazovky môže hrať dôležitú úlohu pri konečnom nákupnom rozhodnutí.
Najväčší počet modelov je vybavený dotykovým displejom. Toto rozhodnutie výrobcov je diktované bezpečnostnými opatreniami. Teraz pri jazde autom budete venovať navigácii minimum svojej pozornosti. Ak chcete mapu posunúť na požadované miesto, stačí posúvať prst po obrazovke.
Dotykový displej je navyše pre vaše zariadenie pohodlnejšie na vykonávanie multimediálnych funkcií. Potrebné tlačidlá sa bez ohľadu na režim, v ktorom zariadenie pracuje, či už je to navigácia alebo prehrávanie súborov, zobrazia automaticky. Na navigátore GPS môžete tiež upraviť úroveň jasu a zobraziť čas podsvietenia. Jasný podsvietený displej je veľmi vhodný pre vodičov idúcich po trase, a to aj v tme. Podsvietenie robí obrazovku jasnejšou a umožňuje vám v noci používať GPS.
Pamäť navigátora
Zabudovaná pamäť navigátorov umožňuje načítať do zariadenia jednu alebo niekoľko máp súčasne. Počet kariet, ktoré je možné priamo vložiť, ovplyvňuje množstvo vstavanej pamäte zariadenia. Preto platí, že čím viac máp sa načíta súčasne, tým lepší bude výkon vášho prijímača GPS. Rad zariadení je možné inovovať zvýšením množstva vstavanej pamäte. Tento parameter je dôležitý, ak nie je možné načítať obsah z vymeniteľných pamäťových kariet do zariadenia. Všetky GPS navigátory sú vybavené špeciálnymi slotmi pre pamäťové karty. Pamäť vášho prístroja GPS môžete využiť okrem iného aj na ukladanie mediálnych súborov.
Softvér
Navigátory, ako každé iné zariadenie na trhu, sa neustále modernizuje. To je diktované vysokou úrovňou konkurencie. Konkurencia ovplyvňuje nielen samotné prijímače GPS, ale aj rôzne súvisiace produkty. Napríklad softvér. Medzi výrobcami softvéru pre navigátory sú desiatky konkurenčných spoločností. Povieme vám o najpopulárnejšom softvéri z tohto dlhého zoznamu.
Navitel. Softvér od ruskej spoločnosti, ktorý je vybavený všetkými potrebnými funkciami a najnutnejším obsahom. Pomocou Navitelu môžete optimálne vypočítať svoje trasy. Navitel, ktorý je dôležitý, podporuje schopnosť sťahovať informácie o prítomnosti alebo neprítomnosti dopravných zápch.
Navitel dnes podporuje mapy miest Ruskej federácie.
Garmin. Softvér z vlajkového trhu navigačných zariadení je považovaný za jeden z najlepších na svete. Softvér Garmin obsahuje mapy všetkých miest a krajín sveta. Softvér tejto spoločnosti sa vyznačuje najvyššou úrovňou obsahu a schopnosťou pracovať s produktmi najvyššej technológie. Softvér Garmin podporuje systém rozpoznávania reči, systém proti krádeži aj synchronizačný systém Google. Softvér Garmin je možno najlepšou voľbou pre ľudí cestujúcich po svete.
Sprievodca mestom. Softvér, ktorého hlavnou vlastnosťou je každodenné poskytovanie aktualizovaných máp mesta a dopravnej situácie. Mapy sa tiež aktualizujú každý deň v automatickom režime. Súčasťou dopravnej situácie sú okrem iného aj rôzne dopravné značky, obmedzenia rýchlosti a dopravné zápchy. Okrem toho je City Guide tiež nepretržitou informačnou službou. Medzi informačné služby patrí poskytovanie informácií o dopravných zápchach a alternatívnych možnostiach trás. Sprievodca mestom pracuje so všetkými známymi platformami. Medzi nimi sú známe ios, android, windows mobile.
Sygic je inovatívny softvér vo svete navigačného softvéru GPS. Aplikácia Sygic Mobile Maps pre mobilné zariadenia je založená na populárnych moderných platformách. Medzi nimi sú Windows Mobile, Symbian, Linux, Ios a ďalšie. Softvér má navyše rozhranie a hlasové príkazy v ruštine.
„ Progorod “. Softvér určený na prácu hlavne na území ruských miest. Líši sa vo vysokej miere podrobností terénnych máp. Mesto je určené pre navigátorov pracujúcich so satelitmi GLONASS. Obsah, s ktorým Progorod pracuje, je pôsobivý. Počet osád, prehozy softvér " Progorod " dosahuje 33 tisíc, a regióny, tam je asi päťdesiat. Cestná sieť zahrnutá do máp PO „ Progorod “ predstavuje spolu 800 tisíc kilometrov. „ Progorod “ podporuje platformu Windows Mobile a automobilové navigátory - PND, sériu klasických modelov prijímača GPS.
IGO je softvér určený pre cestné siete v Moskve, Petrohrade a Európe. Charakteristickým rysom IGO je špeciálna klávesnica. Klávesnica ponecháva pri písaní názvov ulíc aktívne iba tie klávesy, ktoré sú možné kombináciou už zadaných znakov.
TomTom je program, ktorý sa nachádza v pôvodných navigátoroch aj v zariadeniach tretích strán. Jednou z funkcií je schopnosť sťahovať najnovšie informácie z meteorologických staníc.
Avtosputnik je ruský program pokrývajúci viac ako 200 miest a obcí v Rusku, na Ukrajine, v Arménsku, Bielorusku, Kazachstane a na mnohých európskych územiach. Podľa programu „ Autosputnik “ môžete vyhľadávať adresy, pričom poznáte iba číslo domu, prílohu alebo štruktúru. Umožňuje vyhľadávať adresy nielen podľa čísel domov, ale aj podľa budov a štruktúr. Okrem toho môžete pomocou programu „ Avtosputnik “ vytvoriť trasu s prihliadnutím na dopravné zápchy.
Navteq je program, ktorý v súčasnosti poskytuje navigáciu v Moskve a Moskovskom regióne, Petrohrade a Leningradskej oblasti, ako aj v Európe.
Karty
Výrobcovia navigátorov sa spravidla už vopred starajú o potrebný softvér pre svoje zariadenia. Vďaka vstavaným mapám a predinštalovanému softvéru je navigátor úplne pripravený na prácu, zatiaľ čo je stále vo výklade.
Ak potrebujete prevziať určitý obsah a nainštalovať programy od určitých výrobcov, môžete si toto všetko bez problémov kúpiť a nainštalovať. Najpodrobnejšie mapy terénu pre prijímač GPS je potrebné zakúpiť samostatne alebo načítať do pamäte z ľubovoľného vhodného média Flash. Načítanie prebieha prostredníctvom vhodných flash kariet, kaziet a rozhraní.
Na mapách nainštalovaných v prístroji môže užívateľ označiť trasové body, ktoré slúžia ako značky cieľov. Vo väčšine prípadov ide o rôzne miesta odpočinku. Ak si cestujúci trasu vopred vypracovali, body na trase sa budú považovať za kľúčové značky trasy a budú spojené s akýmikoľvek zmenami v smeroch pohybu, parkovacích miestach, prenocovaní, trajektoch, umiestnení atrakcií, ktoré by chceli navštíviť.
Trasy
Ako získam trasu pomocou navigátora? Trasa je sada trasových bodov postupne umiestnených pozdĺž kľúčových častí trasy. Jedna trasa môže obsahovať maximálne 50 trasových bodov. Súčasný model prijímačov GPS podporuje asi 20 trás. Nezávislým prepnutím navigátora je používateľ vedený po trase z bodu do bodu.
V takom prípade sa používateľ pohybuje iba vo vzťahu k dvom bodom - počiatočnému a koncovému bodu. Trasa pozostávajúca zo skupiny malých úsekov bude presnejšia vzhľadom na zložitosť cestnej siete. V takmer všetkých oblastiach môže byť pohyb, tak či onak, ťažký z mnohých dôvodov. Môžu to byť práce na ceste, zápchy, dopravné značenie a ďalšie.
Metódy vytvárania trás
Automatické generovanie. Metóda považovaná za najpohodlnejšiu a najefektívnejšiu. Je k dispozícii vo väčšine moderných modelov navigátorov. Užívateľ nastaví koncový bod. A navigátor automaticky počíta trasu. Táto metóda je podporovaná funkciou „ autorouting “. Autorouting je automatické smerovanie. Ak chcete implementovať funkciu automatického smerovania, musíte do navigátora načítať mapy s aktuálnymi dopravnými informáciami.
Uložená stopa. Po prejdení určitej cesty ju používateľ prevedie na trasu. Uložená trasa sa použije na ďalšie výlety po tejto ceste.
Ručné zadávanie trasových bodov. Používateľ si nezávisle na mape vyberie potrebné miesta a pridáva body. V takom prípade si môžete zvoliť svoje vlastné názvy bodov.
Stiahnutie z PC. Trasy môžete z trasy načítať z osobného počítača do pamäte prístroja. Vypracované vopred.
Výber bodov zo zoznamu. Ak bol zoznam trasových bodov pripravený vopred, môže užívateľ meniť postupnosť bodov pridaním alebo odstránením.
Ak nechcete premeškať bod, ktorý potrebujete. Nastaviť vlastné upozornenie. Keď sa priblížite k zvolenému bodu, zaznie alarm. Navigátor navyše odhadne zostávajúcu vzdialenosť k bodu a čas potrebný na jeho dosiahnutie. Navigátor tiež priblíži mapu, aby uľahčil manévrovanie s autom. Po dosiahnutí požadovaného bodu sa zariadenie presunie na ďalší bod podľa vami zadaného zoznamu.
Skladby
V navigátoroch GPS sú trasy konkrétnou postupnosťou bodov, ktorá odráža trasu, ktorú ste prešli. Body na trase sú niekedy zamieňané s trasovými bodmi, ale ide o odlišné koncepty. Body na trati informujú používateľa o súradniciach platných pre danú minútu času, o hodnote výšky a rýchlosti automobilu. Rýchlosť sa počíta na základe susedných súradnicových bodov, ako aj rozdielu vypočítaného časom záznamu. Trať má schopnosť vrátiť používateľa na začiatok cesty. To sa deje pomocou špeciálnej funkcie zvanej trackback.
Podrobne
Podrobnosti o trase sa vyznačujú počtom bodov na trati. Proporcie sú nasledujúce: čím vyšší je počet bodov na trati, tým podrobnejšia je trasa. Počet bodov na trati sa môže líšiť. Modely moderných navigátorov môžu obsahovať až 5 tisíc bodov v stope, zatiaľ čo jedna stopa, ak je uložená, nemôže obsahovať viac ako 256 bodov. To teda nemá najlepší vplyv na kvalitu detailov. Uložená stopa navyše nezanecháva údaje o nadmorskej výške a čase, iba súradnice. Je tiež potrebné dodať, že vo vypnutom stave nebude zariadenie GPS zaznamenávať trasu. Pripojenie bodov preto prebehne pred vypnutím prístroja a ihneď po jeho zapnutí.
Komutácia
Patria sem vymeniteľné pamäťové karty Flash, rozhrania a sloty určené na udržanie vášho zariadenia pripojeného k sieti.
Sloty pre pamäťové karty
Vymeniteľné pamäťové karty sa používajú na rozšírenie zabudovanej pamäte prijímača GPS. To je nevyhnutné na rozšírenie schopností navigátora. Ak používate dodatočnú pamäťovú kartu, môžete uložiť veľké mapy, trasy a body na trase. Existuje niekoľko typov pamäťových kariet, ktoré fungujú s modernými modelmi navigátorov.
CompactFlash. Najbežnejší a najlacnejší typ pamäťovej karty.
MicroSD (Micro Secure Digital) je typ pamäťovej karty typu flash s minimálnou veľkosťou. Je možné niekoľkokrát zväčšiť veľkosť pamäte navigátora.
SD (Secure Digital) je najrýchlejší štandard všetkých pamäťových kariet flash pracujúcich s navigátormi. Okrem zvýšenej rýchlosti prenosu a nahrávania údajov má aj vysoký stupeň ochrany údajov. SD karty sú odolné, malé a energeticky efektívne. Karty MMC môžete vložiť aj do zásuvky SD, nemôžete ich však vložiť do zásuvky MMC.
Kazeta. Kazeta nie je určená na ukladanie a prenos súborov, ale obsahuje už všetky potrebné mapy oblasti. Náboje vyrábajú výrobcovia navigátorov.
Konektory
Väčšina navigátorov je vybavená konektorom pre slúchadlá. To je nevyhnutné na implementáciu multimediálnych schopností zariadení GPS. Medzi tieto funkcie patrí prehrávanie hudobných súborov, videosúborov, nahrávanie zvuku do diktafónu a systém zvukových správ.
Vstupy
Navigátory majú AV vstup. Môže sa použiť na prenos zvukových a obrazových signálov. Používa sa tiež na pripojenie signálu z niektorých prenosných zariadení. Napríklad kamkordér alebo TV tuner.
Rozhrania
Bluetooth. Schopnosť prenášať údaje bez použitia drôtov alebo káblov. Bluetooth sa používa na sťahovanie nových máp a trás do prístroja, ako aj na prenos potrebných údajov do osobného počítača.
COM port alebo RS-232. Ďalšie rozhranie na prenos dát, ktoré sa používa rovnakým spôsobom ako Bluetooth. S ním môžete sťahovať mapy, trasy a trasy. V poslednej dobe tento typ rozhrania stratil svoju popularitu. Je to tak kvôli skutočnosti, že port COM poskytuje v porovnaní s analógmi pomerne nízku prenosovú rýchlosť.
GSM / GPRS. Modul s podporou Bluetooth, ktorý poskytuje pripojenie na internet. Modul môže byť externý alebo zabudovaný. Toto rozhranie sťahuje údaje pomocou technológie GPRS. Ak však chcete túto službu využívať, musí si majiteľ navigátora GPS kúpiť samostatnú sim kartu. Pri plánovaní trasy budete určite musieť brať do úvahy existujúce zápchy a dopravnú situáciu všeobecne. Vzhľadom na túto podmienku používatelia uprednostňujú prehliadač Opera mini, ktorý je podporovaný technológiou GPRS a pri sťahovaní dát nevyžaduje vážne finančné náklady. Opera mini tiež vyžaduje interný modem a schopnosť externého pripojenia k internetu, aby bol zabezpečený jeho chod. Ak vaše zariadenie takéto schopnosti nemá, môžete na tieto účely použiť buď modul CFIO-Bluetooth, alebo mobilný telefón.
USB (Universal Serial Bus) je ďalšie rozhranie používané na prenos údajov. Je považovaný za užívateľsky najpríjemnejší. Týmto rozhraním sú vybavené všetky notebooky a osobné počítače.
Normy
Prijímače GPS používajú protokol na prenos dát NMEA 0183. Pretože NNEA 0183 je všeobecne akceptovaný štandard, väčšina zodpovedajúcich zariadení je tomu prispôsobená. Protokol prenosu dát zaručuje kompatibilitu vášho prístroja s populárnym softvérom napísaným na podporu GPS navigácie.
Ďalšie funkcie
Navigátori dnes nasledujú kurz, ktorý absolvovali výrobcovia väčšiny spotrebných elektronických a digitálnych zariadení. V prvom rade hovoríme o multifunkčnosti a všestrannosti zariadení. Vzhľadom na súčasné trendy sú výrobcovia nútení vyrábať svoje zariadenia s pomerne veľkým zoznamom ďalších funkcií. Medzi tieto funkcie patrí:
Diaľkový ovládač. Zariadenie, ktoré diaľkovo ovláda navigátor. Prítomnosť diaľkového ovládača je spôsobená multifunkčnosťou zariadenia. Konzola má samostatné tlačidlá pre každú funkciu.
Hlasitý telefón. Pomocou tejto funkcie môžete komunikovať v telefóne pomocou mikrofónu a reproduktora a pripojenia Bluetooth. Táto funkcia je vhodná na telefonické rozhovory počas jazdy, pretože sa nemusíte odvádzať od vedenia vozidla.
Mp3 prehrávač. Vstavaný prehrávač je funkcia, ktorá si medzi používateľmi získava čoraz väčšiu obľubu. Prehrávač umožňuje počúvanie hudby a iných zvukových súborov načítaných z vymeniteľnej karty Flash.
Vstavané hry. Dokonale si poradia s vašou túžbou počas dlhého čakania v zápchach diaľnic vo veľkých mestách.
Vstavaný hlasový záznamník. Používateľ potrebuje pri vytváraní zvukových záznamov alebo krátkych hlasových poznámok diktafón.
FM vysielač. Toto je rádiový vysielač. Vysiela zvuk do bežného rádiového magnetofónu a pracuje v rozsahu vlnových dĺžok FM. Užívateľ, ktorý chce používať vysielač, musí nastaviť voľnú frekvenciu na navigátore a rádiovom magnetofóne. Voľná ​​frekvencia znamená frekvenciu, ktorá nie je obsadená napríklad žiadnou rozhlasovou stanicou. Vysielač umožňuje počúvať mediálne súbory, hlasové nahrávky a výzvy priamo cez reproduktory vášho auta. Pri používaní vysielača však často vznikajú ťažkosti. Napríklad pri vstupe na územie, kde je ním používaná frekvencia obsadená rádiovým vzduchom. V takom prípade bude činnosť vysielača komplikovaná interferenciou, v takýchto situáciách môže byť pomerne ťažké nájsť novú frekvenciu.
Magnetický kompas. Používa informácie zo satelitov. Je pozoruhodné, že kompas neprerušuje svoju prácu ani vtedy, keď je vypnutý navigátor GPS.
Video. Táto funkcia umožňuje prezeranie videosúborov vo formátoch podporovaných prístrojom priamo na displeji prijímača GPS.
Foto. Farebné displeje moderných navigátorov vám umožňujú prezerať si všetky druhy grafických súborov bez straty kvality obrazu. Grafické súbory zahŕňajú fotografie.
Záver
Ako sám vidíte, výber navigátora je dosť náročná úloha. Proces výberu komplikuje aj pravidelná aktualizácia modelového radu navigátorov a nekonečné komplikovanie funkčnosti týchto zariadení. Objavil sa softvér pre tieto zariadenia, detaily kariet a výkon čipov dosahovali nevídané výšky. Najjednoduchšie zariadenia dosiahli úroveň multifunkčných zariadení, ktoré majú schopnosť kombinovať mnoho zariadení. Sme si však istí, že sa rozhodnete správne, pretože teraz už viete všetko o GPS navigátoroch.

Ako si zvoliť navigátor
Ako si zvoliť navigátor
Ako si zvoliť navigátor
Ako si zvoliť navigátor Ako si zvoliť navigátor Ako si zvoliť navigátorHome | Articles

December 3, 2022 04:28:05 +0200 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting