Ako si zvoliť DVR

Rekordér do auta je veľmi užitočné zariadenie pre motoristov, ktoré vám umožňuje zaznamenávať zvukové a obrazové informácie o dopravnej situácii z automobilu. Dnes, medzi hromadou nehôd a kontroverzných dopravných situácií, je také niečo pre vodiča každého automobilu nevyhnutné.
Najčastejšie sa DVR používajú na preukázanie svojej neviny v konkrétnom probléme, či už je to nehoda, dopravné nastavenie alebo nezákonné konanie príslušníkov dopravnej polície. Ďalej sa pokúsime odpovedať na otázku: ako zvoliť DVR a zistiť, čo to je, podrobne!
Medzi rýchlo napredujúcim vedeckým a technologickým pokrokom a hromadou výrobcov ponúkajúcich svoje digitálne zariadenia je veľmi ľahké zameniť sa za mená a pojmy. Aký je rozdiel medzi týmto alebo tým zariadením? Aké „ úskalia “ vás pri výbere čakajú? S akými otázkami sa stretáva spotrebiteľ a na čo je potrebné pri výbere digitálneho videorekordéra pre automobil venovať pozornosť?
Spôsob pripojenia DVR
Dôležitý parameter súvisiaci skôr s mechanikou ako s elektronikou zariadenia. Pre dlhodobú prevádzku bez porúch musí byť zariadenie bezpečne pripevnené na správnom mieste automobilu a čo je najdôležitejšie, mať dobrý výhľad, bez toho, aby priťahovalo pozornosť vodiča a neodvádzalo ho od situácie na ceste.
Univerzálne rekordéry so sklenenou montážou. Zvyčajne sa pripevňujú na sklo pomocou obyčajnej prísavky. Prenosné rekordéry tohto typu sa inštalujú veľmi ľahko. Každý, kto nemá zbytočné ťažkosti a problémy, si takéto zariadenie nainštaluje do svojho auta nezávisle. Tiež nebudú žiadne ťažkosti s uhlom sklonu rekordéra, použitie tohto držiaka je veľmi pohodlné. Achillovou pätou tohto typu pripevnenia je jeho nespoľahlivosť a nedostatočná bezpečnosť. Problém môže byť obzvlášť akútny mimo sezóny a v zime, keď je teplotný rozdiel v automobile pri zapnutí klimatizácie značný. Takýto registrátor musí byť navyše častejšie schovaný, pretože je na prominentnom mieste a priťahuje zbytočnú pozornosť. Ďalším negatívnym bodom je napájanie rekordéra, je možné iba z cigaretového zapaľovača, nebude fungovať pripojenie zariadenia iným spôsobom.
Svorky do auta zabudované do spätného skla. Tu je v prvom rade potrebné poznamenať spoľahlivosť upevnenia zariadenia a dobré umiestnenie a utajenie záznamníka (nebude potrebné ho pred zvedavými očami skrývať a v noci ho neustále odstraňovať). Okrem toho existuje trvalý e-mail. napájanie automobilovej siete. Ďalším zaujímavým bodom je agregácia funkcií. Ako milý doplnok k zariadeniam tohto typu môžete nájsť monitor na pripojenie spätnej kamery, alebo napríklad radarový detektor. Medzi nevýhody patrí iba vysoká cena zariadenia a inštalácia DVR, pretože to bude určite potrebné inštalovať v špecializovanom auto-centre.
Videorekordéry s osobitne pripojenými kamerami. Takéto rekordéry konštrukčne pozostávajú zo samostatnej jednotky na záznam videa, kamery a monitora na sledovanie zachyteného videa. Zvláštnosťou videozáznamovej jednotky je, že s jej pomocou môžete pripojiť niekoľko kamier súčasne a zaznamenávať dopravnú situáciu z viacerých uhlov pohľadu. V takom prípade rozhodne neriskujete, že vám unikne dôležitý detail incidentu. Takéto zariadenie je ťažké odhaliť, pretože jednotka je inštalovaná ukrytá napríklad pod palubnou doskou automobilu. Kamery je možné umiestniť kamkoľvek, pred a za auto. Toto riešenie je najpohodlnejšie a najprofesionálnejšie. Zložitosť inštalácie a cena sú vyvážené pohodlnosťou dizajnu a použitia.
Optika
Optika a šošovka hrajú v DVR jednu zo základných rolí, pretože pomocou nich sa zaznamenáva obraz. Videorekordér by mal navyše snímať obraz a snímať nielen situáciu v aute, ale aj ďaleko za ňu. Preto by pri výbere mal hrať rozhodujúcu úlohu aj uhol záberu šošovky. Ak je pozorovací uhol menší ako interval 90 až 1400, potom ho neodporúčame kupovať, pretože existuje šanca, že vám dôležitý detail nehody alebo inej situácie jednoducho unikne z pozornosti alebo sa nedostane do rámu , obzvlášť dôležité sú informácie o autách idúcich v susednom pruhu. Mali by ste si dať pozor aj na veľký pozorovací uhol, pretože v takom prípade môže byť obraz skreslený a bude nemožné rozpoznať niektoré dôležité detaily, napríklad číslo automobilu.
Ukladanie a spracovanie obrázkov
Ak si chcete video pozrieť na počítači, musíte ho nahrať v digitálnom formáte. V tejto súvislosti musíte venovať osobitnú pozornosť niekoľkým parametrom zodpovedným za kvalitu obrazu:
Rozlíšenie obrazu je možno najdôležitejšou charakteristikou. Dnešné DVR vám umožňujú ukladať videá s rôznym rozlíšením. Od VGA 640 x 480 po Full HD s 1920 x 1080 pixelov. Každý vie, že čím vyššie rozlíšenie, tým podrobnejšie budú obrázky a videá z DVR. Niekedy je to veľmi dôležité, ak potrebujete zohľadniť malé súčasti automobilu, napríklad stav. číslo alebo značku automobilu.
Počet snímok za sekundu. Tiež najdôležitejší parameter. Zobrazuje počet snímok zachytených za sekundu. Táto vlastnosť sa tiež nazýva rýchlosť záznamu DVR. Čím vyšší je počet snímok, tým lepšie bude video a budete môcť sledovať dynamiku nehody alebo iných dôležitých bodov. Dnešné rekordéry DVR umožňujú snímať rýchlosťou najmenej 25 snímok za sekundu.
Prípona alebo formát súboru. Moderný softvér umožňuje komprimovať video tak, aby bola strata kvality obrazu minimálna. Je to primárne kvôli skutočnosti, že objem pamäťových kariet DVR je veľmi obmedzený a kompresia umožňuje zmenšiť veľkosť zaznamenaného súboru v reálnom čase, čím sa šetrí pamäť zariadenia. Vďaka tomu môžete dlho prezerať videosúbory. Najpopulárnejšie formáty súborov sú dnes AVI s kodekmi MJPEG alebo H.264. Je potrebné poznamenať, že kompaktnejšie súbory vám umožňujú vytvoriť kodek H.264 a jeho možné úpravy.
Uložiť video. Za týmto účelom používajú videorekordéry štandardné pamäťové karty. Ich formát je SD alebo Micro Sd (T-Flash). Najdôležitejšou charakteristikou je nepochybne kapacita pamäťovej karty, čím je väčšia, tým dlhší časový interval bude k dispozícii na záznam. Cena SD kariet je prijateľnejšia ako ich náprotivky.
Funkcie DVR
Ktoré DVR by ste si mali zvoliť? Pri nákupe venujte pozornosť nasledujúcim funkciám:
Zabudovaný monitor
Jednou z najpohodlnejších funkcií je zabudovaný monitor. Ak nie je k dispozícii žiadny monitor, venujte pozornosť tomu, či je vo vašom aute externý výstup pre pripojenie k externému videoprijímaču.
Automatické spustenie a automatické vypnutie videorekordéra pri štartovaní alebo zastavení motora automobilu
Už z názvu je všetko jasné. Vodič často zabudol vypnúť DVR, takže automatické vypnutie / zapnutie bude veľmi užitočné.
Prepisovanie súborov
Čas nahrávania záznamníkov automobilov je obmedzený a je až 5 minút. Keď sa pamäťová karta zaplní, staré súbory sa odstránia a nové videá sa budú nahrávať ďalej.
Čas a dátum
Všetci ste si všimli, že pri prezeraní súborov z DVR sú čas a dátum nevyhnutne pevné v hornej alebo dolnej časti obrazovky.
Záznam zvuku
Mikrofón na zaznamenávanie zvuku je veľmi dôležitý. Dbajte na kvalitu mikrofónu a reprodukovaného zvuku.
Pohybový senzor
Umožňuje vám zapnúť automatický záznamník, keď sa v poli činnosti objaví snímač pohybu. V Rusku si uplatnenie takýchto inovácií nenašlo medzi občanmi odozvu, preto táto funkcia nebola stále žiadaná.
Záznam GPS súradníc
Celkom užitočná funkcia, aj keď dosť zriedkavá. Opravuje vaše súradnice na mape a odkazy na video.
Podsvietenie
Užitočná vec v tme. Niektoré modely sú vybavené infračerveným osvetlením. Negatívnym aspektom je zlá kvalita záznamu v noci, pretože je slabé osvetlenie.
Režim fotografie
Spoločná a dôležitá vlastnosť podporovaná mnohými modernými rekordérmi. môže byť potrebné v prípade nehody zaznamenať poškodenie vozidla inšpektormi dopravnej polície a poskytnúť informácie poisťovacej spoločnosti. Vodič nemusí mať vždy po ruke kameru, takže je dôležité mať túto funkciu vo vašom DVR.
Ako zvoliť správne DVR? Nezabudnite na náklady. Existuje veľa modelov videorekordérov a pohybuje sa od 60 do 700 rubľov až po niekoľko desiatok tisíc pre modely s množstvom funkcií. Najskôr sa pri výbere rozhodnite, ktoré funkcie potrebujete a ktoré nie. Mnoho vodičov stále považuje túto vec za zbytočnú, prax však ukazuje, že s rastom počtu automobilov na ruských cestách pomáhajú registrátori automobilov pri riešení rôznych problémových situácií, a to pri nehode aj v živote.

Ako si zvoliť DVR
Ako si zvoliť DVR
Ako si zvoliť DVR
Ako si zvoliť DVR Ako si zvoliť DVR Ako si zvoliť DVRHome | Articles

November 28, 2022 04:44:07 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting