Ako si vybrať tlačiareň

Výber a kúpa tlačiarne je ako hľadať vhodný model automobilu v tom zmysle, že ho kupujete nie preto, aby zdobil interiér, ale budete ho musieť „ riadiť “. Pre bežného človeka je dosť ťažké nájsť ten správny model, je potrebné si najskôr preštudovať technické vlastnosti tlačiarní, ktoré dnes ponúkajú dodávatelia. A výber tlačových zariadení je taký veľký a rozmanitý! V tomto materiáli pomôžeme odpovedať na otázku, ako zvoliť tlačiareň? Ako zvoliť správnu tlačiareň a zvýrazniť technické špecifikácie, na základe ktorých si vyberiete.
Najskôr je potrebné vytvoriť zoznam úloh, ktoré plánujete vyriešiť pomocou novej akvizície. Analyzujte svoje kancelárske potreby na základe charakteristík rôznych tlačiarní: výkon, náklady na spotrebný materiál, cena samotného zariadenia. Potom budete mať jasnejšiu predstavu, ktorú tlačiareň zvoliť pre domácnosť a ktorú pre kanceláriu.
typ inštalácie
Podľa typu inštalácie možno všetky tlačiarne rozdeliť do troch typov:
podlahové umiestnenie
umiestnenie stola
prenosný
Umiestnenie na podlahu vyžaduje obzvlášť veľké zariadenia, ktoré spracúvajú značné množstvo dokumentov. Najčastejšie sa jedná o multifunkčné zariadenia s výraznými rozmermi a hmotnosťou, ktoré sa inštalujú v kanceláriách alebo tlačiarňach a sú zaťažené veľkým množstvom práce. Stolové tlačiarne sa používajú v malých kanceláriách alebo doma na stacionárne práce. Prenosné sa používajú hlavne na tlač fotografií na služobných cestách, sú ľahké a malých rozmerov.
Tlačiarne sa tiež dramaticky líšia, čo sa týka schopností. Od bežných tlačiarní s funkciou tlače, lacné a praktické na riešenie malých a jednoduchých úloh domácej minikancelárie, až po multifunkčné zariadenia, ktoré kombinujú niekoľko rôznych možností jednotlivých zariadení, ako sú tlačiareň, skener, kopírka, fax. Ak potrebujete vybavenie pre tlačiareň, kontaktujte spoločnosť Ural-Minolta!
Multifunkčné zariadenia
Cena takýchto inteligentných zariadení je samozrejme oveľa vyššia ako cena jednoduchých domácich tlačiarní.
Multifunkčné zariadenia (MFP) sa ľahko zmestia do akejkoľvek počítačovej siete a najkomplexnejšieho systému správy dokumentov.
A koľko výhod má multifunkčnosť - jedno zariadenie spotrebuje miesto hospodárnejšie ako päť alebo šesť tlačiarní. A cena „ viacramenného stroja “ je nižšia ako kompletná sada fax-tlačiareň-skener-kopírka. Inštalácia a konfigurácia multifunkčných zariadení je ľahšia - vystačíte si s jedným ovládačom a jedným káblom rozhrania namiesto mnohých rôznych.
Životnosť a výkon tlačiarne
Veľmi dôležitý parameter. Skromné ​​domáce kancelárske prístroje sú schopné spracovať až 10 000 stránok mesačne. Patria sem atramentové a laserové tlačiarne. Najobľúbenejšie sú malé kancelárske tlačiarne s možnosťami tlače od 10 000 do 50 000 kópií mesačne. Multifunkčné zariadenia v stredne veľkých kanceláriách dokážu spracovať až 100 tisíc strán a dokonca aj v tých najväčších kanceláriách tlačiarenské zariadenia všeobecne konkurujú tlačiarňam.
Pre výkon si vyberte zariadenie na základe pracovnej záťaže vašej kancelárie. Pre domácu tlačiareň tento indikátor nie je taký dôležitý, ale pre priemernú tlačiareň je už potrebné vedieť spracovať až 30 stránok za minútu, požiadavky na výkonné zariadenia sú pomerne vysoké až do 40 stránok za minútu.
Technológia tlače
Poďme pochopiť technológiu tlače moderných tlačiarní. Na multifunkčnej tlačiarni alebo tlačiarni s laserovou technológiou môžete získať veľmi kvalitné výtlačky. Kvalita je zabezpečená elektrografickou tlačou, ale náklady na takéto zariadenie sú vysoké. V procese práce je to však kompenzované nízkymi nákladmi na tlač.
Atramentové tlačiarne sú cenovo oveľa atraktívnejšie a sú mimoriadne populárne. Využívajú piezoelektrickú alebo termálnu atramentovú tlač. Pokiaľ ide o kvalitu tlače, dokumenty nie sú nižšie ako laserové dokumenty, ak sú vyrobené na fotografickom papieri. Upozorňujeme, že v čase zakúpenia takejto tlačiarne sú náklady na tlač jedného dokumentu v tomto prípade vysoké. Dôvodom sú vysoké náklady na atramentové kazety a zvláštnosť tohto zariadenia, ktoré si vyžaduje neustálu nepretržitú prácu, aby sa zabránilo vysušeniu atramentu. Okrem toho je doba tlače na atramentovej tlačiarni dlhšia a táto ich vlastnosť zvyšuje pravdepodobnosť ich domáceho použitia. Pri výbere atramentovej tlačiarne zvážte tieto tipy.
Ako funguje tlačiareň
Ako funguje každý typ zariadenia? V laserových tlačiarňach lúč vytvára obraz na fotocitlivom valci. A až potom sa tento obrázok pomocou práškovej farby prenesie na list papiera. Valec sa zahrieva a roztaví častice prášku na text alebo grafiku. Farba môže mať rôzne farby a podľa toho sa zvyšuje aj počet náplní. V kazete je jeden toner. Princíp činnosti LED tlačiarní je veľmi podobný princípu popísanému vyššie, ale rad LED diód vyžaduje nižšie výrobné náklady ako laser, čo sa odráža na cene tlačiarne.
V atramentových tlačiarňach podáva matrica tlačovej hlavy atrament na papier. Membrána piezo kryštálu vytvára kvapku atramentu. Keď sa aplikuje elektrina, piezoelektrický kryštál sa ohne a tlačí na membránu, čím tlačí kvapku z trysky. Táto technológia preslávila svetoznámu tlačiarenskú spoločnosť Epson. Zariadenia tejto spoločnosti sú známe svojou úžasnou odolnosťou.
V sublimačných tlačiarňach je atrament zahrievaný fixačnou jednotkou a odparuje sa na hárku papiera. Dlhá doba tlače týchto tlačiarní je spôsobená tým, že každá farba je spracovaná striedavo a až potom je aplikovaný ochranný povlak.
V tlačiarňach na tuhý atrament sa atrament najskôr roztaví v nádobe a potom sa plní do tlačovej hlavy a potom na list papiera.
Počet kaziet je pre rôzne modely tlačiarní rozdielny. Je zlé, keď existuje iba jedna kazeta pre čiernobielu aj farebnú, jedna z farieb dôjde a je potrebné vymeniť celú kazetu.
Ak sa chcete vyhnúť prispôsobeniu tlače pomocou počítača, vyberte si tlačiareň s dotykovou klávesnicou na paneli šasi a tiež panel LCD alebo displej, ktorý vám poskytne informácie za chodu.
Ako a koľko papiera sa podáva do tlačiarne? Lacné domáce tlačiarne majú jeden zásobník na podávanie papiera, ktorý pojme až 150 listov. Zariadenia pre stredne veľké kancelárie sú schopné prijať až 500 listov, pre veľké 1000 a viac. Modulárne multifunkčné tlačiarne sú zvyčajne vybavené viacerými zásobníkmi a možnosti sú rozšírené na 8 700 listov. Takéto vážne stroje sú často vybavené automatickým podávačom originálov počas skenovania. Musíte len položiť stoh listov a samotné zariadenie skopíruje najskôr jednu a potom druhú stranu hárka a samo ho prevráti.
Zvážte tendenciu tlačiarní vydávať počas prevádzky šum. Čím je tlačiareň výkonnejšia, tým viac hluku produkuje.
Je vaším účelom tlačiť fotografie na tlačiarni? Kúpte si tlačiareň so schopnosťou tlače na fotografický papier, iba tak dosiahnete vysoko kvalitnú tlač. Pokiaľ ide o hustotu papiera pre tlačiarne, jeho maximálna hodnota je 1190,0 g / m2.
Ako sú pripojené tlačiarne?
Vo veľkých podnikoch a inštitúciách pripájajú špecialisti multifunkčné zariadenie k niekoľkým počítačom súčasne, čím organizujú bezplatný prístup zamestnancov k zariadeniu na tlač dokumentov. Na tento účel sa používa protokol HTTP. Štandardný postup konfigurácie sa uskutočňuje z bežného internetového prehliadača.
A fototlačiarne už nie je potrebné konfigurovať pomocou počítača. Sú schopní tlačiť v tandeme iba pomocou fotoaparátu. Na úpravu obrázkov a prezeranie fotografií sú tieto tlačiarne vybavené farebnou obrazovkou.
Otázka výberu operačných systémov pre počítač pre normálnu prevádzku tandemu tlačiareň a počítač nie je v našej dobe relevantná. Počítač môže byť vybavený ľubovoľným operačným systémom a pri výbere tlačiarne si zapisujte údaje o veľkosti pamäte RAM a type procesora na list papiera. Tlačiarne majú vlastnú pamäť RAM. Uchováva údaje o spracovaní obrazu a pri vysokom rozlíšení je veľkosť tejto pamäte veľmi významná.
Pri vysokom zaťažení tlačiarne je dôležitá frekvencia jej procesora, pri vyšších frekvenciách prechádza tlačová fronta rýchlejšie.
Príslušenstvo a spotrebný materiál
Majitelia tlačiarní by si mali pamätať Exuperyho výroky, že sme zodpovední za tých, ktorých sme skrotili. Aby som to parafrázoval, ak ste si kúpili tlačiareň, budete sa o ňu musieť neustále starať. A táto starosť bude spočívať v udržiavaní v prevádzkyschopnom stave výmenou komponentov a nákupom spotrebného materiálu.
Pozoruhodným príkladom je fotografický bubon ako súčasť, ktorá si po vyčerpaní životnosti vyžaduje výmenu. Toto zariadenie prenáša obraz na list papiera. A v laserových a LED tlačiarňach rozvíja svoje zdroje pomerne rýchlou tlačou. Ak je fotografický bubon umiestnený vo vnútri kazety, ako je to u multifunkčných zariadení a jednoduchých tlačiarní, jeho životnosť sa zvyšuje.
Zdroj magnetického prášku v laserovej tlačiarni má tiež svoj vlastný rámec - vývojár, teda tento prášok, môže trvať až okolo 600 000 strán. Zdroj tonera je ešte menej - v osobných tlačiarňach vydrží iba päťtisíc strán, v produktívnych veľkých zariadeniach až tridsaťtisíc kópií. Mierne vyššie zdroje farebných tonerových kaziet - až päťdesiattisíc a čiernobielych tonerových kaziet - až stotisíc strán. Venujte pozornosť skutočnosti, že pri vysokej cenovej úrovni atramentových tlačiarní je zdroj ich atramentových kaziet veľmi skromný. Je to rovných tristo strán.
Aké rozhranie použiť?
S pomocou ktorého rozhrania pripojíte svoju novú tlačiareň k počítaču, sa rozhodnite nie po zakúpení, ale až do tej šťastnej chvíle, keď vašu kanceláriu vyzdobí úplne nové zariadenie. Pokúsme sa pochopiť množstvo ľudských vynálezov v oblasti prenosu dát z procesora do periférneho zariadenia. K dispozícii sú drôtové a bezdrôtové rozhrania. Posledné uvedené sú samozrejme vo všetkých ohľadoch pohodlnejšie a ľudstvo sa pri svojich vynálezoch pohybuje ďalej od potreby lipnúť na drôtoch pod nohami. Opäť zdôrazňujeme, že všetko závisí od ceny a vy sa rozhodnete, ktoré rozhranie si vyberiete:
Ethernet je drôtové rozhranie, kábel RJ-45 sa pripája k tlačiarni alebo multifunkčnému zariadeniu. Nepríjemnosti spočívajú v drôtoch pod nohami a v potrebe opätovného zalisovania kábla do nového konektora za predpokladu, že niekto spadol a zachytil sa oň. Zásobte sa konektormi a kúpte si obrubovačku.
LPT je veľmi populárne paralelné rozhranie na prenos údajov z počítača do tlačiarne, v dnešnej dobe však zaniká. Vyznačuje sa nízkou rýchlosťou a pomaly prežíva svoje dni.
USB - pretože je to najobľúbenejšie a najrozšírenejšie rozhranie súčasnosti - odporúčame zostať na ňom. Každý moderný počítač má niekoľko portov USB. S prechodom na váš nákup by preto nemali byť žiadne problémy.
FireWire - jedná sa o sériové rozhranie, ktoré sa nielen odlišuje od LPT. Rýchlosť tohto pripojenia je oveľa vyššia a pohybuje sa okolo 400 Mbps.
Bluetooth je mimoriadne pohodlné bezdrôtové rozhranie. Súhlaste, je radosť prepínať tlačiareň bez drôtov ležiacich na podlahe.
Wi-Fi je moderná verzia bezdrôtovej komunikácie. Používa sa vo veľkých firmách a organizáciách na budovanie bezdrôtových sietí. Pohodlné a bezpečné, umožňuje zabudnúť na drôty.
IRDA - infračervený port. Má nízku rýchlosť prenosu dát, ale používa sa na prepínanie takmer všetkých zariadení vybavených podobným rozhraním infračerveného žiarenia.
Faxové možnosti
Výrobcovia multifunkčných zariadení usilovne pracovali na rozšírení schopností najnovších zariadení a my máme možnosť využiť tento široký sortiment. Znie to ako z rozprávky, že kopírujete, skenujete, odosielate a prijímate faxy a zároveň hovoríte po telefóne bez prijímača? Tieto príležitosti však už dávno boli k dispozícii všetkým!
Medzi možnosti MFP patria všetky výhody plnohodnotného telefónu, navyše sú niektoré z týchto inteligentných strojov vybavené bezdrôtovým telefónom. Preto môžete podľa príkladu Júliusa Caesara zvládnuť niekoľko úloh súčasne - odpovedať na hovor, kopírovať obrázky a piť kávu. Ak je hlasitý odposluch dodávaný s vašim multifunkčným zariadením, potom pre vás nie je problém hovoriť s hands-free. Ak nie ste v práci, funkciu vybavovania hovorov zákazníkov prevezme automatická odpoveď.
Ak programovo nakonfigurujete počítač tak, aby používal vstavaný fax multifunkčného zariadenia, zaznamenáte výrazné úspory nákladov na papier.
Možnosti skenovania MFP
Tieto magické multifunkčné zariadenia sa môžu zmeniť aj na farebný skener. Vstavané skenery v multifunkčných zariadeniach sú rozdelené do dvoch typov - ploché a protahovacie. Prvé sú určené na skenovanie jednotlivých dokumentov. Položením listu na sklenenú plochu skenera budete čítať informácie z dokumentu vo vysokej kvalite. Ak to skúsite, môžete urobiť túto operáciu pomocou knihy. Protahovací skener vám ale nedovolí pracovať so stránkou knihy, ak ste ju najskôr nevytrhli. Tento typ skenera je navrhnutý na vykonávanie veľmi odlišných úloh. Ak je váš obrázok alebo plagát veľký - veľkoformátová multifunkčná tlačiareň s priechodným skenerom je práve pre vaše potreby. Je schopný digitalizovať veľkoformátové plagáty a kalendáre, nápisy, fotografie a oznámenia. Pri výbere multifunkčného zariadenia na to dávajte pozor.
Výrobcovia multifunkčných zariadení by neboli lídrom v oblasti predaja, keby na trh neuviedli multifunkčné zariadenia so vstavanými skenermi, ktoré kombinujú možnosti plochého aj preťahovacieho zariadenia! Áno, existujú také kombinované zariadenia.
Je potrebné zdôrazniť, že cena zabudovaného skenera, a teda cena celého multifunkčného zariadenia, výrazne závisí od typu senzora, ktorý používajú výrobcovia. Vo väčšine prípadov sa v skeneri stretnete s kontaktným snímačom CIS. Táto možnosť je cenovo demokratickejšia a je určená pre spotrebiteľov v sektore domácich kancelárií.
Ale ak sa vaše profesionálne potreby týkajú grafického spracovania, vysokokvalitnej digitalizácie obrázkov a fotografií, potom je CCD skener k vašim službám. Cena takéhoto zariadenia bude samozrejme vyššia.
Schopnosti moderných multifunkčných zariadení umožňujú, aby ste sa uchýlili k službám poštových holubov, ale aby ste okamžite odoslali prečítaný obrázok e-mailom a bez toho, aby ste prešli do prehľadávača počítača, ale pomocou dotykového panelu samotného zariadenia a adresára. . A potom mi povedz, že naše storočie nemožno nazvať obdobím nových ľudských možností!
Funkcie kopírovania MFP
Niektoré modely multifunkčných zariadení poskytujú možnosti kopírovania bez kontroly počítačom. Kvalita a rýchlosť procesu nie je nižšia ako štandardné náprotivky.
Rýchlosť čiernobieleho kopírovania na papier A4 je od 3 do 140 str./min. A farebnej od 1 do 130 str./min.
Záruky servisnej podpory
Pri nákupe drahého zariadenia každý kupujúci sám zistí možné možnosti servisu, pretože zložité zariadenia v určitom čase majú sklon majiteľa nepríjemne prekvapiť. Spravidla sa to deje v najnevhodnejšom okamihu uprostred pracovného dňa s maximálnym zaťažením a časovým obmedzením jeho opravy.
V takýchto situáciách sa v kancelárii veľmi rýchlo na základe hovoru objavia bezohľadní „ špecialisti “ z jednodňových firiem, ktorým sa pri vysokých nárokoch na výšku platby za ich služby stále darí vymeniť vaše kvalitné diely za menej kvalitné efektívne.
Aby ste sa vyhli takýmto situáciám, pokúste sa vopred kúpiť zariadenie od predajcu, ktorý vám dá záruku na kvalitnú výmenu dielu, ktorý je mimo prevádzky v krátkom čase. Budete poistení proti výmene komponentov drahého zariadenia.
Rusifikácia jedálnička
Moderným multifunkčným tlačiarňam je veľmi ťažké porozumieť ich pracovným zariadeniam s obrovskou škálou funkcií. Preto bude pre vás jednoduchšie osvojiť si informácie o jeho schopnostiach a pracovať s nimi, ak je menu vo vašom rodnom ruskom jazyku.
Záver
Úspechy v oblasti IT - technológií sú určite pôsobivé, ale je už ďaleko pred hodinou, keď úplne zabudneme na papierovú verziu dokumentov a prejdeme do elektronickej podoby. Mnoho ľudí verí, že táto myšlienka je nerealizovateľná.
Zo životných skúseností každý vie, aké horké môže byť stratenie dôležitého dokumentu v urgentnej situácii v dôsledku poruchy počítača. Výhodou papierovej verzie dokumentu je však jeho trvalé uchovanie, bez započítania požiarov.
Rozvoj výroby kopírovacích zariadení nezaostáva za všeobecnými trendmi v oblasti výpočtovej techniky, výrobcovia sú citliví na impulz potrieb zamestnancov veľkých firiem a spoločností. To nám umožňuje kedykoľvek použiť širokú škálu vysoko kvalitných technológií. Dúfame, že vám tipy na výber tlačiarne pomôžu!

Ako si vybrať tlačiareň
Ako si vybrať tlačiareň
Ako si vybrať tlačiareň
Ako si vybrať tlačiareň Ako si vybrať tlačiareň Ako si vybrať tlačiareňHome | Articles

December 3, 2022 07:04:32 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting