Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu

Skutočná spotrebiteľská kvalita chladničky spolu s ľahkým používaním, technickými a ekonomickými vlastnosťami je jej farba a dizajn. Predtým bol dizajn chladničky určený tvarom rukoväte a ochrannou známkou výrobnej spoločnosti s rovnakou bielou farbou. Dnes sú najrôznejšie prevedenie a farebné modely prezentované pre rôzne štýly kuchynského vybavenia a pre každý vkus.
Najbežnejšou farbou chladničky medzi predávanými modelmi je biela v rôznych odtieňoch. Hlavným dôvodom bola hygiena a najoptimálnejšia kompatibilita s rôznymi interiérmi kuchyne. Teplé biele tóny majú zvyčajne žltkastý odtieň s rôznou intenzitou, zatiaľ čo studené majú modrastý odtieň.
Výrobca dnes ponúka široký výber bielych chladničiek so vzorom. Populárne sú modely chladničiek LG s mramorovaným vzorom, reliéfnym vzorom imitujúcim drevo, kožu a látku. Populárnosť si získavajú modely, ktorých povrchová úprava umožňuje písať a kresliť na ne špeciálnymi farebnými značkami. Nápisy sú odstránené suchou handričkou bez zanechania akýchkoľvek stôp.
Pre výrobcov chladničiek je biela farba modelu najťažšia na výrobu. Na rozdiel od farebných náprotivkov sú tu zreteľne viditeľné najmenšie chyby na povrchu výrobku. Maľovanie v bielej farbe v rôznych odtieňoch je možné vykonať na tej istej línii lakovacieho zariadenia. Zmena farebného smaltu na biely smalt iba s jednou lakovacou linkou si bude vyžadovať dôkladné prepláchnutie potrubí a všetkého lakovacieho zariadenia, čo výrazne zvýši výrobné náklady.
Podiel predaja bielych chladničiek medzi ostatnými modelmi prevláda, ale u určitých skupín kupujúcich rastie dopyt po farebných chladničkách. Napriek technickým možnostiam odvetvia vyrábať modely akejkoľvek farby je popri výrobných nákladoch hlavným obmedzujúcim faktorom stále obmedzený dopyt po farebných modeloch u širokej škály spotrebiteľov.
Na ruskom trhu iba jedna spoločnosť ponúkala až 12 farieb chladničiek. Zahraniční kolegovia ponúkajú spravidla až 5 druhov farieb, ktoré upravujú škálu v závislosti od zmien v dopyte. Väčšina firiem dodržiava sériovú výrobu iba bielych chladničiek.
Prvé domáce modely sa vyrábali v malých dávkach, na ich maľovanie sa používali automobilové smalty. Veľmi často výber farby chladničky kupujúcim určoval farbu jeho automobilu. Červené, žlté, hnedé, zelené vzory boli typické pre 90. roky. Móda sa dodnes usadila na jemnejších pastelových odtieňoch šedej, striebornej, béžovej a zlatej.
Kuchyne rôznych štýlov naznačujú rôzne farby chladničky. Takže pre secesnú kuchyňu sú preferované červené, modré, tmavošedé. Žiadané sú chladničky kovovej farby, nehrdzavejúcej ocele a hliníka. Sú známe chladničky Chameleon, ktoré menia farbu v závislosti od osvetlenia a umiestnenia svetelného zdroja.

Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu
Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu
Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu
Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňu Ako si vybrať správne zafarbené chladničky pre vašu kuchyňuHome | Articles

December 5, 2022 19:47:18 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting