Ako si vybrať počítač Tablet PC

Popularita tabletových počítačov v súčasnosti iba naberá na obrátkach. Ich veľkosť, váha a funkcia sa neustále vyvíjajú a držia krok s vývojom výpočtovej techniky. Čoraz viac spoločností ponúka tablety na trhu a pre bežného človeka je niekedy ťažké vybrať si z tejto rozmanitosti zariadení. Tu sa vám pokúsime pomôcť a odpovedať na otázku: ako si vybrať tabletový počítač?
Stojí za to začať s definíciami a prísť na to, čo to vlastne tabletový počítač je? Pod jedným menom sa v skutočnosti skrýva niekoľko typov zariadení. Zvážme tie najbežnejšie. Je to tablet PC a internetový tablet.
Prvý typ je normálny plnohodnotný počítač, rozdiel od bežného stacionárneho osobného počítača je iba jeho tvarový faktor, jednoduchými slovami vyzerá veľmi podobne ako veľký tablet. Na prácu s externými zariadeniami má všetky možné rozhrania a môžete k nim pripojiť klávesnicu aj myš a všetky obvyklé zariadenia na prácu v kancelárii. Na takomto počítači sú nainštalované úplné verzie operačných systémov Windows, Linux alebo Mac OS.
Samostatne by sa malo povedať o internetovom tablete. Kombinuje dve zariadenia, smartphone a notebook, a má nepopierateľnú výhodu, je kompaktný. Napriek svojej veľkosti sú moderné internetové tablety celkom funkčné a sú zamerané hlavne na prácu na internete a webových aplikáciách. Akýkoľvek internetový tablet je kompatibilný s osobným počítačom a je schopný sa k nemu pripojiť na účely výmeny súborov a ďalších operácií. Najbežnejšie operačné systémy pre tieto tablety sú Android a iOS. Práve na týchto systémoch sa vyrába drvivá väčšina moderných tabliet.
Teraz, keď bol zistený rozdiel medzi internetovými tabletmi a tabletovými počítačmi, sa môžete podrobnejšie venovať internetovým tabletom a zistiť, na čo by ste mali pri výbere venovať osobitnú pozornosť.
Jednou z hlavných otázok pri kúpe digitálneho zariadenia, na ktoré musíte sami odpovedať, je otázka, prečo ho potrebujem? Na aké úlohy potrebujete tablet? Ak hľadáte nízku hmotnosť, kompaktnosť, mobilitu, pohodlie pri používaní internetu a surfovaní po webe s hrami, potom je toto zariadenie pre vás.
Vzhľad a ergonómia
Jedným z hlavných kritérií pre kupujúceho je vzhľad zariadenia. Ako sa hovorí, víta ich oblečenie. Dnes sú vám na výber stovky modelov od rôznych výrobcov, všetky majú svoje vlastné čipy, z ktorých jeden môže byť krásou zariadenia. Inými slovami, neexistujú súdruhovia pre vkus a farbu. Tu je potrebné urobiť rezerváciu, že za vonkajšou atraktivitou môže byť mizerná výplň alebo iné nepríjemné momenty, napríklad zlá ergonómia tabletu. Existujú dva spôsoby zistenia: prvým je prečítať si o prístroji recenzie na špecializovaných fórach a webových stránkach pomocou odborníkov alebo osobne overiť pohodlie jeho používania jeho pohľadom a preskúmaním.
CPU
Ďalším dôležitým detailom je výplň tabletu. Procesor je srdcom tabletu, samozrejme, nemá taký výkon ako stacionárne počítače, pretože nevykonáva zložité matematické operácie. Ak ste bežným používateľom a zvyčajne sa chystáte surfovať po internete pri hľadaní zaujímavých informácií, potom je pre vás celkom vhodný procesor s taktovou frekvenciou 600 - 800 MHz. Pokiaľ sa chystáte hrať a pozerať videá, venujte pozornosť výkonnejším modelom.
Pamäť
Najskôr stojí za to rozlišovať medzi RAM a vstavanou pamäťou. Prvý ovplyvňuje rýchlosť operácií a druhý je zodpovedný za ukladanie údajov. S RAM je všetko jasné, čím viac, tým lepšie, rovnako ako u druhej. Malo by sa pamätať na to, že na zväčšenie pamäte na ukladanie informácií sa vyrábajú pamäťové karty, takže je možné zvýšiť ich objem.
Operačný systém
Ako už bolo spomenuté vyššie, lídrami na trhu s operačnými systémami tabletov sú Google s Androidom a Apple s iOS. Windows Phone je určený na to, aby im šliapali na päty, ale v popularite je výrazne nižší ako prvé dva. Existuje veľa názorov na výhody jedného alebo druhého operačného systému, tu je treba venovať pozornosť niektorým bodom:
Nákupom iPadu sa stanete hrdým vlastníkom systému iOS. Je rýchla, stabilná v práci a mimoriadne atraktívna. Medzi jeho nevýhody patrí veľké množstvo platených aplikácií, nepríjemnosti pri sťahovaní súborov z počítača a nedostatočná kompatibilita s prehrávačom Flash, to znamená, že sa na vašom tablete so systémom iOS nebudú zobrazovať rôzne animácie s príponou swf.
Ak máte zariadenie s Androidom, ste vlastníkom azda naj „najobľúbenejšieho“ operačného systému súčasnosti. Je zbavený všetkých vyššie uvedených nevýhod, je flexibilný v nastaveniach, má schopnosť aktualizácie a množstvo aplikácií na Android Markete.
Existujú aj ďalšie operačné systémy pre tablety, ktoré však v Rusku nie sú také populárne a nebudeme im venovať pozornosť.
Obrazovka a uhlopriečka
Táto špecifikácia sa môže pohybovať od 4 do 11 palcov. Cena zariadenia môže do značnej miery závisieť od tohto parametra. Ak chcete pohodlne surfovať na internete, potom je pre vás celkom vhodný 10-palcový tabletový počítač.
Tablety majú dotykovú obrazovku, stojí za zmienku, že existujú kapacitné a odporové typy dotykových obrazoviek. Kapacitné reagujú na ľahký dotyk prstov, ale nie sú vhodné na dotyk s dotykovým perom, a odporové sú určené pre dotykové pero, ale je tu aj schopnosť dotyku s prstami, musíte však na obrazovku tlačiť s námahou. v tejto dobe sa kapacitný typ obrazoviek rozšíril.
Životnosť batérie
Veľmi dôležitý parameter, ktorému by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Najnáročnejšou časťou tabletu je samozrejme obrazovka, čím je väčšia, tým rýchlejšie sa vybíja batéria. Dávajte pozor na kapacitu batérie, je žiaduce, aby to bolo aspoň 2400 mAh, to bude stačiť na 4-6 hodín nepretržitej prevádzky.
Ďalším dôležitým bodom je váha, všetko závisí od vašich preferencií, dnes výrobcovia vďaka technológii svoje modely výrazne odľahčili a pri výbere nebude veľký problém.
Bezdrôtové adaptéry
Práca na internete a webových aplikáciách je hlavným účelom tabletov, preto musia byť vybavené adaptérmi Wi-Fi a 3G. V súčasnosti sú siete tretej generácie a bezdrôtové pripojenie Wi-Fi v Rusku dostupné takmer v každej lokalite.
Obal na tablet
Telo je spravidla vyrobené z kovu alebo plastu. Kovové puzdro je prirodzene oveľa pevnejšie ako plastové. Venujte pozornosť tomu, aby telo nekričalo v rukách a vyzeralo celé. Pre všetky internetové tablety však bez výnimky stojí za to kúpiť si kryt. Ušetrí váš tablet od cerapínov a nežiaducich škvŕn.

Ako si vybrať počítač Tablet PC
Ako si vybrať počítač Tablet PC
Ako si vybrať počítač Tablet PC
Ako si vybrať počítač Tablet PC Ako si vybrať počítač Tablet PC Ako si vybrať počítač Tablet PCHome | Articles

November 29, 2022 12:52:09 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting