Ako si vybrať mrazničku?

Hneď na začiatku si všimneme, že nehovoríme o mrazničkách, ale o mrazničkách. Mraznička je neoddeliteľnou súčasťou chladničky. Freezer je samostatná mraznička určená na dlhodobé skladovanie veľkého množstva potravín. Treba poznamenať, že nie každá rodina potrebuje mrazničku.
V súčasnej dobe sú chladničky prezentované na domácom trhu, na ktorom sú mrazničky veľmi priestranné a uspokojujú potreby väčšiny kupujúcich. Pre koho sú teda mrazničky vyrobené? Priestranná mraznička potrebuje ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť každý deň, aby chodili do obchodu a kupovali si výrobky nie častejšie ako raz týždenne (ale chceli vo svojej domácnosti vždy niečo jesť v prípade „ jadrovej vojny “), rovnako ako chalupári zaoberajúci sa zimným obstarávaním.
Po počiatočnom spracovaní sa odporúčané množstvo produktu vloží do vopred pripravených plastových vriec (obvykle od 200 do 600 g). Vrecká sú uzavreté tak, aby v nich zostalo čo najmenej vzduchu (medzi bobuľami, časťami produktu, plátkami), označené (názov produktu, doba použiteľnosti) a umiestnené v mrazničke.
Ako určiť požadovaný objem?
Všetko samozrejme závisí od vašich každodenných návykov. Kapacita mrazničky na skladovanie potravín je zvyčajne 50 litrov na osobu. Niektorí sú zvyknutí nakupovať veľké množstvo potravín raz týždenne, iní uprednostňujú nákup malého množstva potravín denne. Ak ste zvyknutí mraziť zeleninu a ovocie, potom by mala byť vaša mraznička väčšia. Ak také zásoby nechystáte, a mäso alebo kuracie mäso sa v mrazničke objaví iba príležitostne, potom 50 litrov. objem je celkom dosť.
Funkcie mrazničky
Akékoľvek jedlo môže nechať na starosti moderná mraznička. Vďaka systému Non-frost ho nie je potrebné odmrazovať. Postará sa o šetrenie elektriny. Hodí sa dobre ku kuchynskému nábytku. Veľmi pohodlným doplnkom je prítomnosť studených akumulátorov v mrazničke. V prípade výpadku energie tieto batérie udržia teplotu v mrazničke vo vnútri mrazničky 9 - 24 hodín (v závislosti od modelu).
Ak sa ako chladivo použil predchádzajúci freón, teraz sa používajú ekologické chemické zlúčeniny R-134a a R-600a.
Výrobcovia moderných mrazničiek sa usilujú vytvárať optimálne podmienky na skladovanie potravín, ktoré sú spojené s najnovším technologickým pokrokom. Každý nový model je vybavený všetkými novými možnosťami a má veľa príjemných funkcií.
Takmer na každom paneli mrazničky je regulátor a indikátor teploty, prepínač režimu a farebné indikátory. Zelená - symbol pracovného stavu úložiska, žltá znamená režim rýchleho zmrazovania, červená znamená vysokú teplotu alebo otvorené dvere (u niektorých modelov je tento indikátor doplnený zvukovým signálom).
Je potrebné mať na pamäti, že v priebehu času môžu ukazovatele začať ukazovať nižšiu teplotu, ako sú v skutočnosti. Raz ročne preto musia byť ich údaje overené údajmi niektorého iného (presného) teplomeru. Panel niekedy označuje režim „E“ (napríklad je k dispozícii takmer vo všetkých modeloch BOSCH). Toto je režim úspory energie, ktorý sa používa, keď je mraznička zaplnená iba do polovice.
Metóda rýchleho zmrazenia vám umožní uchovať maximum výživných látok a vitamínov. Ak navyše jedlo okamžite zamrzne, netvoria sa v nich ľadové kryštály, ktoré trhajú membránu bunkového tkaniva, ako je to pri postupnom ochladzovaní. 5 hodín pred vložením jedla do mrazničky je potrebné zapnúť režim rýchleho zmrazenia. Kompresor bude pracovať nepretržite a teplota v komore bude klesať. Potom môžete vložiť čerstvé potraviny - rýchlo zmrazia a teplom už neohrievajú už uložené zásoby. Po 24 hodinách zapnite režim „Úložisko“.
K dispozícii sú dvojpriestorové mrazničky: jedna priehradka funguje ako obvykle, druhá je určená na rýchle zmrazenie. Takéto zariadenia majú dva kompresory, čo je pre mrazničky zriedkavé. Metóda rýchleho zmrazenia vyžaduje ďalšiu spotrebu energie. V tomto režime navyše kompresor beží bez zastavenia, čo urýchľuje jeho opotrebenie.
Mrazničky sú k dispozícii vo forme skriniek, skriniek a truhlíc.
Mrazničky-skrinky
Siahajú do výšky 2 m a šírky 60 cm a zaberajú pomerne malú plochu. Veľký využiteľný objem (až 280 l) vám umožní uložiť do nich množstvo produktov. Skrinky majú niekoľko úrovní, riešených vo forme výsuvných zásuviek alebo políc s dvierkami. Piktogramy na predných paneloch označujú odporúčanú trvanlivosť rôznych výrobkov. Niektoré modely majú špeciálne podnosy na mrazenie bobúľ, ovocia a zeleniny. Plody sú rozložené na tácke a rovnomerne ochladené bez toho, aby navzájom zmrzli.
Mrazničky-podstavce
Hodia sa dobre ku kuchynskému nábytku, dajú sa inštalovať pod dosku alebo na inú pracovnú plochu. Zvyčajne majú malý objem a 3-4 priehradky.
Mrazničky-lari
Predĺžené a otvorené. V takejto nádobe je vhodné zmraziť veľké porcie mäsa alebo rýb. Užitočný objem truhiel je často oveľa väčší ako objem skriniek a dosahuje okolo 370 litrov. Najnovší model truhlicovej mrazničky má rozmery 850 * 1560 * 600 cm a ťažko sa plazí cez dvere. Hrudná mraznička je v podstate mobilná pivnica vo vašom byte. Môže byť umiestnený na lodžii alebo balkóne a chlad zostane aj pri teplote okolia do +40 ° C.
Znateľnou nevýhodou zariadení tohto typu je, že hrudník je dostatočne hlboký a nie je vždy vhodné z neho dostať jedlo. Je pravda, že na skladovanie zabalených výrobkov poskytuje veľa modelov špeciálne škatule a závesné koše. Okrem toho je možné použiť oddiely typu plug-in. Vďaka svojej konštrukcii, účinnej tepelnej izolácii a dobre umiestnenému okruhu chladiva sú truhly ekonomickejšie ako vertikálne mrazničky (na jeden liter objemu pojmú viac jedla). Počas výpadku elektrickej energie zostávajú dlho chladné. V bežnom živote sa im však príliš nedistribuovalo. Pre naše malé kuchyne je mraziaca komoda príliš objemná.
Niekoľko tipov
Mraznička musí byť naplnená do tej miery, aby nebránila voľnej cirkulácii vzduchu, čo zaručuje rovnomerné chladenie na všetkých policiach a vo všetkých priehradkách. Mrazené ovocné kliny a bobule môžu byť použité ako ozdobné kocky ľadu. Za týmto účelom sú umiestnené na tácke a vopred zmrazené a potom zabalené do sáčkov na hlboké zmrazenie. Pri tejto metóde nie sú bobule zmrazené a každá sa skladuje osobitne.
Potom je lepšie skladovať mäso nakrájané na kúsky požadovanej veľkosti a ryby olúpané a celé. Potraviny obsahujúce želatínu by sa nemali dávať do mrazničky.
Neodporúča sa mraziť uhorky, banány, reďkovky, šalát, džem, vajcia, mliečne výrobky, nízkotučné syry.
V mrazničke môžete súčasne položiť od 4 do 10 kg čerstvého jedla a zmraziť 18-36 kg denne. Všetko má ale svoju hranicu. Nepreťažujte chladiaci stroj, inak môže jednoducho zlyhať.
Neriskujte, že dáte nápoje do sklenených nádob v mrazničke - môžu prasknúť. Pred vložením do varného priestoru vložte všetky potraviny do chladničky na izbovú teplotu.
Mraznička nemá rada, keď sa nachádzate v blízkosti sporákov (plynových aj elektrických) a vystavujete ich priamemu slnečnému žiareniu. Keď režim rýchleho zmrazenia urobí svoju prácu, nezabudnite vrátiť mrazničku do normálneho prevádzkového stavu. V opačnom prípade kompresor zlyhá a vyhorí.
Príjemné nakupovanie!

Ako si vybrať mrazničku?
Ako si vybrať mrazničku?
Ako si vybrať mrazničku?
Ako si vybrať mrazničku? Ako si vybrať mrazničku? Ako si vybrať mrazničku?Home | Articles

December 3, 2022 14:43:20 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting