Ako si vybrať mikrovlnnú rúru?

Každý si určuje úlohu mikrovlnnej rúry v každodennom živote: pre niekoho iná módna „ hračka “, pre iného nevyhnutný a nenahraditeľný pomocník v kuchyni. Niekto si ho kúpi, aby rýchlo a bezpečne zohrial jedlo, niekomu úplne nahradí varnú dosku a rúru. V modernej mikrovlnnej rúre môžete nielen rozmrazovať jedlo, variť polievky, dusiť zeleninu, ryby, mäso, ale aj piecť koláče, variť kuracie mäso s chutnou chrumkavou kôrkou a iné kulinárske špeciality. Je len dôležité zvoliť správny model, potom budú náklady na nové domáce spotrebiče oprávnené a jeho majitelia budú spokojní.
Keď už hovoríme o zabudovaných domácich spotrebičoch, ani skúsení spotrebitelia nie vždy vedia, že za to možno aj mikrovlnnú rúru. Medzitým sa už dlho vyrábajú špeciálne rámy, pomocou ktorých sú rôzne modely mikrovlnných rúr bezpečne pripevnené vo výklenkoch nástenných skriniek, čím sa uvoľní miesto na kuchynských stoloch a nočných stolíkoch. Zákazník má teda na výber vstavanú mikrovlnnú rúru alebo samostatnú mikrovlnnú rúru.
Čo je to mikrovlnná rúra? Najjednoduchšia je skrinka s dvierkami obsahujúca magnetrón. Je to ten, kto generuje samotné mikrovlny alebo vedecky povedané ultravysoké frekvencie (mikrovlnné rúry), pomocou ktorých sa vykonáva tepelné spracovanie výrobkov. Pod vplyvom mikrovlnných vĺn začnú molekuly vody obsiahnuté v potravinách vibrovať, zahrievajú sa a zohrievajú všetko, čo ich obklopuje. Výrobky sa teda akoby varia zvnútra. Mäso, hydina alebo ryby varené v mikrovlnnej rúre nevyžadujú tuk ani vodu a jedlo si čo najviac zachováva svoje užitočné vlastnosti.
Typy mikrovlnných rúr
Všetky mikrovlnné rúry možno rozdeliť do troch typov:
mikrovlnná rúra;
mikrovlnky a grily;
mikrovlnky, gril a konvekcia.
V ktoromkoľvek modeli prvého typu môžete rozmrazovať, variť a ohrievať. Ale na získanie rozmanitejších jedál nestačia iba mikrovlnné vlny, takže veľa moderných modelov mikrovlnných rúr je vybavených grilom.
Gril je dvoch typov: výhrevný článok a kremeň.
Špirála mriežky vykurovacieho telesa je umiestnená v hornej časti pracovnej komory a niekedy je umiestnená aj dole. Táto možnosť vám umožňuje zabezpečiť rovnomernejšie zahriatie jedla a vytvoriť veľmi chutnú chrumkavú kôrku, ktorú nemožno dosiahnuť v jednoduchej mikrovlnnej rúre. U niektorých modelov môže gril meniť svoju polohu z horizontálnej na vertikálnu. Vďaka všetkým výhodám vykurovacieho telesa má gril ešte jednu vec, ktorá sa pri výbere mikrovlnnej rúry tak často ukazuje ako rozhodujúca: modely s ňou stoja menej ako podobné modely vybavené kremenným.
V hornej časti mikrovlnnej rúry je zabudovaný kremenný gril. Zaberá menej miesta ako vykurovacie teleso, čo znamená, že pracovná komora pojme väčší objem výrobkov. Kremenný gril je stacionárny, rýchlejšie získava prevádzkový výkon a oveľa ľahšie sa udržiava. Prirodzene si za to budete musieť priplatiť o niečo viac.
Modely s funkciou grilovania a konvekcie vám umožňujú vytvárať tie najskutočnejšie kulinárske diela. Môžu byť varené piatimi rôznymi spôsobmi: pomocou mikrovlniek, grilovania, ako aj kombináciou mikrovlniek a grilovania, grilovania a horenia, mikrovlniek a horenia. Teplovzdušné mikrovlnné rúry majú vykurovacie teleso a ventilátor, ktorý distribuuje vzduch do celej varnej komory. Účinok je rovnaký, ako keby ste jedlo piekli v rúre, ale zároveň sa vzduch v kuchyni nezohrieva a proces varenia vám ani v lete nespôsobí nepríjemnosti.
Dobrá mikrovlnná rúra s grilom a prúdením, ak je v dome rýchlovarná kanvica a kávovar, vám umožňuje úplne opustiť varnú dosku a rúru. Prečo zaujať miesto objemného, ​​hoci z detstva známeho sporáka, keď sa dá všetko - od vývaru po kompót a koláče - variť v mikrovlnnej rúre? Takéto modely, inštalované v malých kaviarňach a kancelárskych kuchyniach, robia vynikajúcu prácu pri plnení svojich úloh a umožňujú nielen ohrievanie hotových jedál, ale aj vyprážanie kurčiat alebo rýb, pečenie pečiva a výroba krutónov.
Pohodlie si však vyžaduje investíciu slušnej sumy a rozmery rúry s prúdením a grilom presahujú rozmery jednoduchej mikrovlnnej rúry rovnakého objemu.
Objem mikrovlnnej rúry
Tomuto parametru by ste nemali venovať menšiu pozornosť ako typu mikrovlnnej rúry a typu grilu, pretože objem pracovnej komory určuje, koľko produktov môžete naraz vložiť a uvariť. Mikrovlnná rúra s objemom pracovnej komory 8,5 litra stačí pre jedného človeka, model pre 13-19 litrov je celkom vhodný pre dvoch, a ak vašu rodinu tvoria 3 a viac ľudí, mali by ste sa zamerať na 23-32 litrov. Ale tento objem ešte nie je limitom! Pre tých, ktorí radi pozývajú hostí a organizujú večierky, uprednostní rúru na pečenie s objemom od 38 do 41 litrov, do ktorej sa ľahko zmestí veľké kuracie mäso, kačka a dokonca aj hus, kde si môžete uvariť pečené zemiaky alebo veľký hrniec Plov . Pamätajte však, že zabudovaný gril vyžaduje určité miesto, a preto musia mať externe identické rúry s mikrovlnami a mikrovlnami a grilom odlišný objem pracovnej komory.
Typ kontroly
Typ ovládania mikrovlnnej rúry do značnej miery určuje, aké pohodlné bude jeho používanie. Každá z metód, ktorú v súčasnosti ponúkajú výrobcovia tohto typu domácich spotrebičov, má svoje vlastné výhody a nevýhody.
Najjednoduchšie a najspoľahlivejšie je mechanické ovládanie. Dva otočné gombíky vám umožňujú nastaviť výkon zariadenia a jeho prevádzkovú dobu Zvyčajne je časovač navrhnutý na 30-60 minút.
Elektronické ovládanie môže byť tlačidlové alebo dotykové.
Tlačidlá poskytujú výber stupňov výkonu, času pečenia, prepnutia do režimu grilovania alebo konvekcie. Dnes sa tento typ mikrovlnného ovládania považuje za optimálny: je jednoduchý a celkom spoľahlivý. Niekedy je vedľa klávesnice umiestnený otočný gombík.
Dotykový panel je úplne hladký a umožňuje úplnú automatizáciu procesu varenia. Zvyčajne s jeho pomocou môžete vopred naprogramovať množstvo svojich obľúbených receptov a v niektorých modeloch sú tieto recepty už súčasťou programu. Musíte len uviesť hmotnosť výrobkov a druh riadu, ktorý chcete dostať. Rúra sama nastaví požadovaný čas, zvolí režim a na konci procesu zapípa.
Na rozdiel od plastových tlačidiel nemajú dotykové tlačidlá výrazný reliéf a spúšťajú sa ľahkým dotykom.
Ďalšie funkcie a príslušenstvo
Jednou z ďalších funkcií mikrovlnnej rúry je schopnosť dodávať paru, ktorá pomáha predchádzať presušeniu niektorých jedál počas varenia. Vďaka tejto funkcii sa jedlo varí dvakrát až trikrát rýchlejšie pri zachovaní jeho prirodzenej konzistencie.
Možnosť odvetrania pracovnej komory sa dá nazvať maličkosťou, ale veľmi príjemnou. Vôňa rýb alebo mäsa s korením sa odstráni v priebehu niekoľkých minút a krátko po príprave horúceho pokrmu môžete dať lupienky alebo koláče na pečenie.
Viacúrovňový stojan na taniere vám umožňuje ohriať niekoľko jedál súčasne.
Vďaka dvom grilovacím roštom môžete na jedno „ posedenie “ uvariť dvakrát toľko jedla .
Niektoré rúry sú vybavené funkciou automatického váženia, to znamená, že sú vybavené zabudovanou elektronickou váhou. V takýchto modeloch nie je potrebné uvádzať hmotnosť výrobkov umiestnených v pracovnej komore - mikrovlnná rúra si ju určí sama.
Ďalej len " chrumkavým Plate ", inak nazývané " Crisp ", umožňuje smažiť jedlo na neho ako na panvici. Je vyrobený zo špeciálneho kovu a ohrieva sa na 200 ° C.
Funkcia „ duálneho žiarenia “ deklarovaná výrobcom znamená, že zdroj žiarenia je rozdvojený. Toto oddelenie prispieva k rovnomernejšiemu ohrievaniu výrobkov a zvyšuje účinnosť pece.
Niekedy sú mikrovlnné rúry vybavené interaktívnym režimom, s ktorým môže variť aj dieťa. Na displeji je zvýraznená úvodná otázka a na ďalšiu otázku stačí odpovedať. Niektoré modely hlasových duplikátov správ zobrazených na elektronickej doske.
Elektronická kuchárka - Táto funkcia výrazne uľahčí vašu peňaženku v čase nákupu a životnosť po dodaní „ inteligentnej “ mikrovlnnej rúry domov. Aj dieťa dokáže variť pomocou zbierky receptov, len musíte pochopiť, ako ho používať. V našej počítačovej dobe sú však deti s elektronikou oveľa lepšími priateľmi ako dospelí.
Vnútorná výzdoba fotoaparátu
Vnútorný povlak pracovnej komory môže byť odlišný.
Smalt je azda najbežnejší. Starostlivosť o ňu je jednoduchá a nezaberie veľa času: stačí utrieť steny mikrovlnnej rúry vlhkou mäkkou handričkou.
Keramický povlak je takmer nemožné poškodiť, prinajmenšom pri použití rúry na určený účel v súlade s pokynmi. Nezdržiavajú sa na ňom tukové častice a tie, ktoré náhodne zostanú na stenách, sa ľahko zmyjú špongiou alebo obrúskom.
Pracovná komora z nehrdzavejúcej ocele má atraktívny vzhľad, vysokú pevnosť a je schopná dlho odolávať vysokým teplotám. Starostlivosť o ňu však, bohužiaľ, trvá trochu viac času.
Niektoré lacné modely jednoduchých mikrovlniek možno jednoducho natrieť „ smaltom “. Ak vezmeme do úvahy, že takéto rúry sa častejšie používajú na ohrev hotových jedál, môže tento povlak trvať pomerne dlho. Ale pri dlhodobom vystavení vysokým teplotám by sa malo s farbou presne stať: jednoducho sa odlupuje.
Ako si vybrať značku
Ako ukazuje skúsenosť s nakupovaním - elektronickou a úplne skutočnou - ceny za mikrovlnné rúry sa pohybujú od 100 do 2 200 eur. A ak je určitý rozdiel v cene medzi rôznymi typmi pecí pochopiteľný - zahŕňa náklady na gril, konvekčný ventilátor, displej a dotykový panel, potom vás nútia premýšľať mikrovlnné rúry s rovnakou funkciou od rôznych výrobcov. Prečo platiť napríklad šesťsto, ak sa to isté dá kúpiť za štyri? To isté, ale nie to. Vyskúšajte porovnanie lacných produkčných modelov s luxusnými, kde je každý detail testovaný a ladený tak, aby fungoval perfektne! Možno je to maličkosť, ale použitie solídneho drahého vybavenia je oveľa príjemnejšie ako jeho lacný náprotivok. V mikrovlnných rúrach od spoločností Miele, Bosch, Siemens, Gaggenau alebo Kuppersbusch poteší samotný dotyk povrchového materiálu, skla dverí, tlačidiel alebo ovládacích gombíkov. Modely takýchto známych značiek sú štýlový dizajn, dostupnosť ďalších funkcií a príjemné maličkosti a tiež záruka bezchybnej práce.
Životnosť a záruky
Na mikrovlnné rúry sa zvyčajne vzťahuje záruka výrobcu na 1 rok, pričom ich uvádzaná životnosť sa pohybuje od 5 do 8 rokov. Vybrané obchody poskytujú trojročnú záruku na modely od renomovaných výrobcov.
A nakoniec
Pri všetkej rozmanitosti funkcií modernej mikrovlnnej rúry stojí za to pamätať, že hlavnou vecou nie je vstavaný hriankovač, digestor alebo prijímač, nie možnosť samostatného prístupu na internet a už vôbec nie schopnosť „ hovoriť “. Mikrovlnné rúry, grilovanie a teplovzdušnosť sú to, čo potrebujete na každodenné varenie alebo ohrievanie jedla.
Displej z tekutých kryštálov je síce príjemná vec, ale nie veľmi prispôsobivý „ našim “ poklesom napätia. Stačí „ bolestne “ vypnúť elektrinu, aby ste reagovali a dotkli sa ovládacieho panela, takže ak ste odhodlaní kúpiť si práve takýto model, opatrne kupujte stabilizátor. Majte však na pamäti, že za ňu budete musieť zaplatiť od 70 do 200 konvenčných jednotiek.
Nezáleží na tom, ktorú mikrovlnnú rúru sa rozhodnete zvoliť: vstavanú alebo samostatnú, s celou škálou funkcií alebo najjednoduchšou, hlavná vec je, že spĺňa všetky vaše požiadavky a stane sa skutočným pomocníkom v kuchyni a nie krásny drahý nábytok. V tomto článku sme hovorili o hlavných parametroch výberu mikrovlnnej rúry. A len vy môžete určiť požadovanú farbu a tvar.

Ako si vybrať mikrovlnnú rúru?
Ako si vybrať mikrovlnnú rúru?
Ako si vybrať mikrovlnnú rúru?
Ako si vybrať mikrovlnnú rúru? Ako si vybrať mikrovlnnú rúru? Ako si vybrať mikrovlnnú rúru?Home | Articles

November 27, 2022 03:57:43 +0200 GMT
0.004 sec.

Free Web Hosting