Ako si vybrať kamkordér?

Videokamera je užitočná vec. A dobre, veľmi príjemné. Pri streľbe sa totiž zachovajú všetky emócie a udalosti. Záznam videa je skutočne „ živou “ pamäťou.
Mnoho digitálnych fotoaparátov je vybavených funkciou nahrávania videa, ale nikto nepopiera, že úroveň nahrávania videa vo videokamere je stále oveľa vyššia.
Nie je také ľahké zvoliť dobrú videokameru, pretože táto technika má skutočne veľa charakteristík a ďalších schopností. Zvážte teda základné parametre pre výber videokamery.
Formát záznamu kamkordéra
Videokamery sú schopné nahrávať v digitálnych formátoch ako Digital 8, mini DV, micro MV, DVD, Mpeg 4. Kamkordéry pracujúce v prvých troch formátoch stále používajú nahrávanie na pásku, ale v digitálnej kvalite.
Kamkordéry s formátom záznamu Digital 8 si vyberajú tí, ktorí majú stále záznamy v analógových formátoch Hi 8. Tieto videokamery umožňujú nielen prezeranie videí vo formáte Hi 8, ale aj digitalizáciu v formáte Digital 8. Nahrávanie vo formáte Hi 8 aj Hi 8 v programe Digital 8 ide o 8 mm film, ale iba v druhom prípade v digitálnej kvalite a so stereofónnym zvukom. Cena kamkordérov nahrávajúcich v Digital 8 je dosť nízka. Pokiaľ ale vyberáte prvý a lacný kamkordér, je lepšie venovať pozornosť formátu mini DV.
Mini DV videokamery sú menšie a ľahšie, pretože používajú menšiu kazetu (páska 6,35 mm) ako Digital 8. Majú však o niečo lepšie digitálne video a stereofónny zvuk. Tieto videokamery a kazety pre ne vyrába veľa známych výrobcov (Sony, JVC, Panasonic, Samsung), takže by nemali vzniknúť problémy so spotrebným materiálom.
DVD kamkordéry nahrávajú priamo na disky DVD-R / RW. Hlavnou výhodou je, že zaznamenané video je možné okamžite sledovať na DVD prehrávači a ľahko ho pretočiť na požadované miesto. Samotná veľkosť DVD-kamkordéra je však daná veľkosťou disku, takže ho nemožno urobiť dostatočne kompaktným.
Spomedzi moderných videokamier si môžete zvoliť ten záznam vo formáte Mpeg 4.
Ukážková tabuľka
Pozorovanie procesu natáčania, voľba požadovaného uhla a rôzne nastavenia - na to všetko sa používa hľadáčik, optický alebo zrkadlový.
Hodnoty objektívu
Záznam videa vo formáte H.264 Záznam videa vo formáte H.264
Maloobchodné videozáznamy Full HD Maloobchodné videozáznamy Full HD
Nahrávanie videa vo formáte XF, veľmi jemné, jemné Nahrávanie videa vo formáte XF, super jemné, jemné
Ručné nastavenie vitríny Ručné nastavenie vitríny
Automatická regulácia vitríny Automatická regulácia vitríny
Zobrazenie zoznamu s odrážkami
F 1.8
Optické zväčšenie 15x
Digitálne zväčšenie 180x
Priemer filtra 46 mm
Ohnisková vzdialenosť 46,3 - 694,5 mm
Hľadáčik môže byť tiež čiernobiely alebo farebný.

Ako si vybrať kamkordér?
Ako si vybrať kamkordér?
Ako si vybrať kamkordér?
Ako si vybrať kamkordér? Ako si vybrať kamkordér? Ako si vybrať kamkordér?Home | Articles

December 5, 2022 20:04:23 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting