Ako si vybrať e-knihu

Táto elektronická kniha zobrazuje na obrazovke uložené textové súbory s rôznymi príponami a nahrádza bežnú papierovú knihu. Po prečítaní tohto materiálu môžete odpovedať na otázku: ako si vybrať e-knihu?
Elektronické knihy majú nespornú výhodu oproti papierovým knihám; v jednom zariadení môžete nazhromaždiť veľa megabajtov textového materiálu. Elektronická verzia je na rozdiel od LCD náprotivkov ľahko čitateľná. Text je optimálny na čítanie a samotné zariadenie nevyžaduje dlhodobé nabíjanie. Ďalším plusom je veľkosť zariadenia. Elektronické knihy sú spravidla oveľa menšie ako ich papierové náprotivky a vážia oveľa menej.
Ďalej sa pozrieme na hlavné rozdiely medzi elektronickými knihami.
Veľkosť obrazovky
Elektronické knihy môžete podmienečne rozdeliť podľa veľkosti obrazovky na:
- štandard, ktorého uhlopriečka je 6 - 7 palcov
- kompaktné, ich uhlopriečka je 5 palcov
- veľké knihy s uhlopriečkou viac ako 8 palcov
Ak chcete pohodlne vnímať informácie, to znamená vidieť text v celom odseku, s veľkým písmom, mali by ste venovať pozornosť veľkým knihám, ak je pre vás dôležitá kompaktnosť formy, potom môžete zanedbať veľkosť a zvoľte menšiu uhlopriečku.
Určite venujte pozornosť rozlíšeniu obrazovky, minimálne prijateľné rozlíšenie je 480x800 pixelov.
Typ obrazovky
Dnešné modely elektronických kníh sa vyrábajú častejšie s dotykovými obrazovkami, pretože kupujúci ich uprednostňujú. Stojí za zmienku iba to, že dotykové obrazovky sú citlivejšie na vonkajšie vplyvy ako bežné.
Farebný displej
Farebné obrazovky nie sú v elektronických knihách nič nové. Existujú 2 typy obrazoviek, farebný elektronický atrament a LCD displeje.
Prvé z nich nevyžarujú svetlo, to znamená, ak na takúto obrazovku nesvieti lampa alebo slnečné svetlo, potom, bohužiaľ, na ňom nič neuvidíte. Pozitívne je, že spotreba energie na takejto obrazovke je výrazne nižšia ako v prípade jej náprotivkov s LCD displejom, existujú však ešte výraznejšie nevýhody, napríklad latencia pri otáčaní stránok a vyblednuté farby.
LED displeje sú rovnakou technológiou, ktorá sa používa vo väčšine dnešných zariadení, mobilných telefónov, tabletov, televízorov a ďalších zariadení. také obrazovky majú podsvietenie a čítanie kníh prebehne bez ťažkostí aj v úplnej tme, dokonca aj na svetle. Kvalita obrazu je na nich výrazne vyššia ako v predchádzajúcom prípade. Medzi nedostatkami je možné vyčleniť väčší negatívny vplyv na oči a rýchlu spotrebu batérie v dôsledku energeticky náročného podsvietenia.
Veľkosť pamäte
Vstavaná pamäť kníh. Nachádza sa v každej elektronickej knihe a bude stačiť na to, aby ste načítali celú malú knižnicu. Hľadajte však viac pamäte, pretože si budete musieť pozrieť ilustračné knihy a dokonca aj videá.
Rozšíriteľná pamäť. Všetky elektronické mobilné zariadenia vrátane elektronických kníh majú rozširujúce sloty. Najbežnejším formátom pre rozširujúce karty sú SD a microSD.
Maximálna veľkosť pamäte. Dnešné zariadenia celkom dobre prijímajú pamäťové karty do 32 GB. Tento zväzok vám bude stačiť na všetky druhy zábavy, od sťahovania hudby, filmov a kníh.
Rozšírenie súboru
Jedným z dôležitých bodov je schopnosť čítať knihy rôznych prípon. Najobľúbenejšie knižné formáty pozná každý, sú to html, txt, rtf, pdf, fb2. Stojí za zmienku, že napriek podporovanej schopnosti čítať formát PDF budete musieť tieto dokumenty čítať s ťažkosťami, po prvé, len málo zariadení dokáže správne zobraziť také veľkoobjemové súbory tejto prípony a súčasne zachovať čitateľnosť text, a za druhé, tento formát vôbec neexistuje na čítanie v e-mailoch kníh a obrazovka elektronických kníh je oveľa menšia ako A4.
Archívy ZIP. Mnoho moderných kníh dokáže ľahko otvoriť súbory z archívov tejto prípony. Najobľúbenejšie sú knihy spoločnosti PocketBook. Dokonale zvládajú súbory DJVU, DOC, TCR, EPUB a všetky vyššie uvedené prípony súborov.
Prehrávanie hudobných súborov. Bez výnimky všetky modely všetkých výrobcov dokonale rozumejú hudobnému formátu MP3, veľa modelov má výstup na slúchadlá a reproduktory, pri výbere venujte pozornosť tomuto bodu, pomocou prípony MP3 môžete nielen čítať, ale aj počúvať zvukové súbory.
Prezeranie fotografií a obrázkov. Najbežnejším formátom obrázka je Jpeg. E-knihy chápu nielen tento formát, ale aj gif, png, tiff a bmp.
Ďalšie funkcie.
Diktafón. Jej prítomnosť nie je povinnou funkciou elektronickej knihy, ale ak si chcete počas tlačovej konferencie alebo prednášky všimnúť akékoľvek myšlienky alebo dôležité body, potom sa nezaobídete bez diktafónu.
Wi-Fi. Vyžaduje sa prítomnosť modulu bezdrôtovej komunikácie na sťahovanie kníh. Pri výbere venujte pozornosť týmto detailom.
Ergonómia zariadenia
Spravovanie e-knihy môžete posúdiť iba tak, že ju budete držať v rukách. Nebuďte leniví na to, aby ste sa plavili po počítačových supermarketoch vo vašom meste a zistili, čo je pre vás výhodnejšie, ako sa nachádzajú ovládacie tlačidlá alebo prejdenia prstom, pretože ste individuálny a čo sa bude človeku javiť ako škaredé alebo nepríjemné. optimálna pre inú.
Pri výbere svojej elektronickej knihy venujte pozornosť týmto bodom. Veľa štastia!

Ako si vybrať e-knihu
Ako si vybrať e-knihu
Ako si vybrať e-knihu
Ako si vybrať e-knihu Ako si vybrať e-knihu Ako si vybrať e-knihuHome | Articles

December 8, 2022 01:27:22 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting