Ako si vybrať dobrú práčku?

Až donedávna bolo umývanie nočnou morou väčšiny ženskej populácie našej krajiny. Samozrejme, že práčky už vtedy existovali, ale práca s nimi bola čírou nočnou morou! Že existovalo iba žmýkacie zariadenie v podobe dvoch valčekov na „ ženskej “ trakcii! A preto ihneď po tom, čo sa na našom trhu objavili plnohodnotné automatické práčky, okamžite na ne padla neuveriteľná popularita. Po niekoľkých rokoch bolo toľko modelov všetkých druhov „ podložiek “ , že bolo veľmi ťažké vybrať ten, ktorý ste potrebovali. Všetko je inak: množstvo naloženej bielizne, typ vykurovacieho telesa ... Stručne povedané, pre správnu voľbu musíte pochopiť aspoň malú teóriu.
Počet programov
Čím viac programov, tým rôznorodejšie je prádlo možné prať v práčke. Napríklad väčšina strojov dokáže prať vlnené a syntetické predmety pomocou špeciálnych programov.
Maximálna rýchlosť odstreďovania
Čím viac otáčok, tým suchšie točenie. Normálny počet otáčok sa považuje za približne 850 ot./min.
Energetická trieda
Trieda spotreby energie sa nastavuje v závislosti od množstva energie spotrebovanej práčkou. Najlepší výkon pre modely tried A, B; stredná - C, D, E; najnižšie sú F, G.
Trieda prania
Tento parameter určuje, ako dobre sa bude prádlo prať. Najlepší výkon pre modely tried A, B; stredná - C, D, E; najnižšie sú F, G.
Trieda odstreďovania
Závisí od maximálnej rýchlosti odstreďovania a charakterizuje stupeň zvyškovej vlhkosti už vyžmýkanej bielizne. Najlepší výkon pre modely tried A, B; stredná - C, D, E; najnižšie sú E, G.
Načítanie bubna
Maximálne zaťaženie sa pohybuje od 3 do 7,2 kg. Pre 5-člennú rodinu je optimálna záťaž 5 kg. Čím väčšia je kapacita bubna, tým menej často ho periete a tým menej energie sa spotrebuje.
Sortiment práčok
Všetky automatické stroje na trhu sú rozdelené do dvoch veľkých tried - predné práčky a vertikálne práčky. Predné práčky sú v Rusku oveľa širšie a populárnejšie. Začnime tým.
Modely v plnej veľkosti
Stroje v plnej veľkosti sú v sortimente takmer každého výrobcu. Výnimkou je Eurosoba. Pod touto značkou sa vyrábajú výnimočne kompaktné stroje.
Navyše u niektorých výrobcov, napríklad Miele, AEG, Asko, nenájdete stroje zmenšených veľkostí. A to nemožno pripísať nedostatkom týchto firiem, pretože ich výrobky sú určené pre ľudí s vysokými príjmami a bez problémov s bývaním. Full-length je považovaný za model, rozmery z toho - " výška x šírka x hĺbka " ( vx š xh) -. Štandardnou súčasťou 85x60x60 cm Pod " Width " pochopiť, že časť stroja, na ktorom je ovládací panel a nakladacie poklop pod " hĺbka " - je vzdialenosť od prednej panely na stenu.
Upozorňujeme, že hĺbka strojov v plnej veľkosti sa pohybuje od 53 do 62 cm.
Úzke práčky
Úzke stroje sú tie, ktorých hĺbka je 39 - 45 cm.Úzke práčky sú v sortimente väčšiny výrobcov: Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Candy, Electrolux, Hansa, Hoover, Indesit, Kaiser, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool , Zanussi ...
Naplnenie v úzkych práčkach sa pohybuje od 4 do 5,5 kg, v závislosti od značky.
Super štíhle práčky
Autá s hĺbkou 32-35 cm sa považujú za mimoriadne ťažké. Takéto modely sú najlepším riešením problému voľného miesta. Počet výrobcov vyrábajúcich mimoriadne ťažké stroje sa každým dňom zvyšuje. Dnes sú to: Beko (35 cm), Indesit (34 cm), LG (34 cm), Samsung (34 cm), Whirlpool (34 cm), Ardo (33 cm), Candy (33 cm), Electrolux (32 cm) ), Zanussi (32 cm). Minimálna hĺbka je uvedená v zátvorkách.
Ako vidíme, najviac „ štíhle “ autá zastupuje značka Zanussi (modely FLV 504/704/904 NN) a Electrolux EWS 1105.
Super štíhle modely majú znížený objem náplne, čo je celkom prirodzené so zmenšením objemu stroja a následne aj bubna. Nakladanie v superštíhlych strojoch - 3,5 kg (takmer všetky modely) a 4 kg (Beko a Whirlpool). Keď sa veľkosť práčky zmenšuje, zmenšuje sa objem bubna, čo zase ovplyvňuje kvalitu prania. Modely zmenšených veľkostí majú spravidla nižšie vlastnosti (nižšie triedy prania, vyššia spotreba energie atď.) To platí pre všetkých, vrátane špičkových výrobcov. Existujú výnimky: napríklad spoločnosť LG tvrdí, že jej tri rady práčok rôznych hĺbok (34/44/54 cm) sa líšia iba objemom náplne (3,5 / 5/6 kg) a ostatné charakteristiky sú rovnaké, napríklad najmä triedy umývania a spotreby energie, sada programov.
Kompaktné práčky
Práčky sa nazývajú kompaktné, v ktorých sú zmenšené všetky rozmery. Ale najdôležitejším ukazovateľom je výška, ktorá nepresahuje 70 cm (oproti obvyklým 85 cm), pretože vo väčšine prípadov sú tieto stroje inštalované pod umývadlom. Od vyššie uvedených výrobcov vyrábajú kompaktné stroje s predným plnením Candy (séria Aquamatic s rozmermi (70x50x43 cm), Electrolux (výška 67 cm) a Zanussi (výška 67 cm)).
Jediným výrobcom kompaktných strojov s horným plnením je Asko (séria Compact), výška týchto strojov je 68 cm.
Zhora plnené práčky
Podľa štatistík sú v Rusku stroje s vertikálnym zaťažením - 25% oproti 75% strojov s čelným zaťažením. Štandardné rozmery vertikálnej práčky sú 90x40x60 cm, zvrchu plnené práčky môžu mať vodorovný alebo zvislý bubon. Zhora plnené stroje sú k dispozícii v sortimentoch AEG, Ardo, Ariston, Bosch, Candy, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, Kaiser, Miele, Whirlpool, Zanussi. Samostatne si všimneme firmu Brandt, ktorá sa špecializuje na výrobu práčok iba s vertikálnym plnením.

Ako si vybrať dobrú práčku?
Ako si vybrať dobrú práčku?
Ako si vybrať dobrú práčku?
Ako si vybrať dobrú práčku? Ako si vybrať dobrú práčku? Ako si vybrať dobrú práčku?Home | Articles

December 5, 2022 03:55:23 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting