Ako si vybrať chladničku?

Moderné modely chladničiek sa líšia od svojich predchodcov nielen vzhľadom, ale aj novými modernými materiálmi, ako aj súborom funkcií, ktoré umožňujú dlhodobé skladovanie najrôznejších výrobkov. Vstavané domáce spotrebiče sa stali novým riešením v interiérovom dizajne kuchýň a spolu s sporákmi, rúrami, práčkami a umývačkami riadu sa objavil koncept „ vstavaných chladničiek “. V porovnaní s voľne stojacimi modelmi majú niektoré výhody: vyššiu účinnosť pri prevádzke - vďaka lepšej tepelnej izolácii stien, nižšej hladine hluku, pretože dekoratívne nábytkové panely výrazne „ tlmia “ zvuk. A samozrejme, zabudované chladničky harmonicky zapadajú do kuchynského prostredia a poskytujú kedykoľvek pohodlný prístup k ich obsahu.
Výrobcovia domácich spotrebičov ponúkajú spotrebiteľom modely rôznych veľkostí, tvarov a dokonca aj farieb. Ale aby ste si vybrali najlepšiu možnosť, musíte vedieť, na ktoré parametre by ste mali venovať pozornosť.
Rozmery chladničky a vlastnosti modelu
V prvom rade je potrebné rozhodnúť sa o objeme chladničky, a teda aj o jej rozmeroch. Pre rodinu s 1 - 2 ľuďmi je vhodný kompaktný model, ktorý nemá veľké rozmery. Spravidla ide o jednokomorové chladničky vysoké až 1 meter vrátane chladničky a malého mraziaceho priestoru. V niektorých ohľadoch môžu pripomínať skromné ​​staré modely, ktoré bolo treba odmrazovať manuálne. Teraz sú ale takmer všetky chladničky vybavené systémom No Frost, ktorý zabraňuje tvorbe námrazy na stenách komory (pre chladničky Liebherr sa tento názov píše spolu - Nofrost). Príkladom takýchto chladničiek je model Bosch KIF 20A50.
Rodina 3-4 ľudí bude potrebovať väčší model. Tu už stojí za to venovať pozornosť chladničke s priestrannou hlavnou priehradkou a mrazničke, ktorá sa zatvára samostatnými dverami. Výška takýchto modelov dosahuje 1,9 metra, vnútorný priestor je zvyčajne rozdelený do troch zón: chladiaca, mraziaca a zóna s nulovou teplotou, ktorú väčšina spotrebiteľov pozná ako „ zónu na uchovanie čerstvosti “. Ak o prvých dvoch kapitolách nie sú žiadne otázky, potom je potrebné tretiu objasniť. Komora, ktorá zaberá až jednu pätinu hlavného priestoru chladničky, je špeciálne navrhnutá na uskladnenie rýchlo sa kaziacich potravín. Rozmrazovanie takejto chladničky je celkom jednoduché: spravidla iba mraziaci priestor je potrebné úplne rozmraziť, chladiaci priestor je vybavený rovnakým systémom No Frost.
Dvojpriestorové chladničky je možné prevádzkovať s jedným alebo dvoma kompresormi a obe možnosti majú svoje výhody. Prvá je v prevádzke ekonomickejšia, ale druhá umožňuje vypnúť a rozmraziť ktorúkoľvek z komôr, pričom druhá je v prevádzkyschopnom stave. A to, ako ukazujú skúsenosti, je oveľa pohodlnejšie.
A na záver veľké chladničky side-by-side. Majitelia priestranných kuchýň si také môžu dovoliť, pretože toto je možno najpriestrannejší a najrozmernejší typ chladničky. Doslova vedľa seba znamená „ bok po boku “, čo je pravda: kamery sú umiestnené vedľa seba a otvárajú sa pomocou dvoch krídlových dverí. Výška modelov sa pohybuje od 1,7 do 1,9 metra, šírka môže byť až 1,2 m a celkový využiteľný objem je od 520 do 800 litrov. Napriek pôsobivým rozmerom chladničiek nebudete mať problémy s odmrazovaním: technológia No Frost je v nich povinným štandardom, napríklad samostatne stojaca chladnička Gaggenau IK 300-354 „Side by Side“
Modely Side-by-Side majú niekoľko teplotných zón, vrátane uzavretej komory s nulovou teplotou a oddelenia s premenlivou vlhkosťou. Takmer všetky chladničky tohto typu poskytujú ďalšiu možnosť chladenia nápojov: v špeciálnom oddelení na dverách sa udržuje teplota o 3 stupne nižšia ako v hlavnej komore. Zabudovaný výrobník ľadu vám navyše umožní vyrobiť asi 4 kg ľadu denne bez toho, aby ste do foriem zdĺhavo nalievali vodu a potom od nich oddeľovali zamrznuté kocky. Cez hadicu pripojenú k prívodu vody voda vstúpi do filtra s vymeniteľnými vložkami a potom, očistená od nečistôt, vstúpi do komory na tvorbu ľadu. Pohodlné, jednoduché a veľmi efektívne.
Pri výbere rozmerov chladničky však nezabudnite na otázky jej dodania na miesto inštalácie. Majte na pamäti, že musí prechádzať dverami bytu a kuchyne - prinajmenšom a maximálne - zapadnúť do výťahu, ktorý vás vyvezie na požadované poschodie. No, ak ste sa už usadili na modeli vedľa seba, pripravte sa na neštandardné rozhodnutie: možno budete musieť odstrániť dvere v byte. Jedinou útechou je, že tieto nepríjemnosti sú dočasné.
Umiestnenie kamier
Tento bod nie je potrebný, skôr sa považuje za otázku použiteľnosti. Ak má vaša chladnička dve alebo viac komôr, mohlo by byť dobrým rozhodnutím rozhodnúť sa, kde by sa mala mraziaca priehradka nachádzať - hore alebo dole. Ak dávate prednosť vareniu väčšinou mrazených jedál a pohodlných jedál a mrazničke používate niekoľkokrát denne, jednoducho nemá zmysel pred ňou čupieť. Pre tých, ktorí otvárajú dvere chladničky častejšie, je pohodlnejšie zvoliť si model, kde je mraznička umiestnená pod chladničkou, ako je to u modelu Bosch KIV 38X00.
Zmrazovacia schopnosť
Táto vlastnosť je často označená na dverách mraziacej časti alebo, ak je chladnička samostatná, vedľa indikátorov činnosti. Dve snehové vločky naznačujú, že maximálna teplota v mrazničke je -12 ° C, tri naznačujú, že táto hodnota dosahuje -18 ° C a pri zobrazení štyroch snehových vločiek môžete pokojne počítať so všetkým -24 ° C.
Ovládanie
Chladničku je možné ovládať elektromechanicky aj elektronicky. Prvý je najznámejší a najjednoduchší: zapínanie a vypínanie sa deje stlačením tlačidiel a požadovaný režim sa nastavuje otáčaním gombíkov termostatu. Druhá metóda využíva elektronický panel s digitálnym displejom a ovládací panel. S ich pomocou môžete nastaviť požadovanú teplotu s presnosťou na stupeň, čo sa nedá dosiahnuť manuálnou reguláciou, ale ak máte displej, budete sa musieť postarať o kúpu dobrého stabilizátora napätia.
Vzhľadom na to, že základné funkcie chladničiek s rôznymi metódami ovládania sú takmer rovnaké, výber modelu pre tento parameter je úplne na vašom uvážení.
Rozmrazovanie
Podľa tohto kritéria sa chladničky delia na modely s manuálnym odmrazovaním a automatickým. Zmienka o prvej možnosti iba zdôrazňuje výhody druhej možnosti, ktorá si nevyžaduje ľudský zásah. Odmrazovanie kondenzátu prebieha automaticky na zadnej vnútornej stene chladiacej komory, kde je umiestnený výparník. Voda tečie do špeciálnej drážky na dne chladiacej komory a cez špeciálny otvor prechádza do vaničky nad kompresorom a tam sa vplyvom tepla, ktoré vytvára, odparuje.
Dodatočné funkcie chladničky
Okrem systému No Frost, ktorý zabraňuje tvorbe ľadu v chladiacom priestore, má veľa modelov moderných chladničiek aj množstvo ďalších funkcií.
Vzduchová sprcha zaisťuje vytvorenie a udržiavanie nízkoteplotného režimu a cirkulácie vzduchu, vďaka čomu dochádza k druhému vetraniu chladiacej komory.
BioFresh je funkcia, ktorá umožňuje regulovať teplotu a vlhkosť v komore, čím zaisťuje vytvorenie všetkých potrebných podmienok pre skladovanie rôznych druhov potravín. Vysoká vlhkosť prispieva k dlhodobému zachovaniu čerstvosti zeleniny, ovocia, bylín.
Multifunkčný displej MagicEye, ktorý sa nachádza na dverách, zobrazuje informácie o prevádzke chladničky.
Coolmatic poskytuje rýchle nútené chladenie pomocou prúdov vzduchu vedených ventilátorom. Po uplynutí 6 hodín od aktivácie tejto funkcie sa normálna teplota obnoví.
Antibakteriálna ochrana je zabezpečená potiahnutím stien a vnútorného povrchu dverí chladiaceho priestoru polymérom na báze iónov striebra. Táto funkcia je k dispozícii v mnohých modeloch od spoločností Bosch, Siemens a niektorých ďalších výrobcov.
Crisp Fresh je filter zabudovaný do police na uskladnenie zeleniny a na dlhodobé udržanie sviežosti.
Systém GlassLight je LED osvetlenie zabudované do políc, ktoré vám umožní rýchlo sa zorientovať v policovom systéme a umiestnení produktu.
Chladič je zariadenie zabudované vo dverách chladničky na chladenie a ohrev pitnej vody, pozostávajúce z nádrže, jedného alebo dvoch kohútikov a obrátenej fľaše s vodou pripevnenej k vrchnej časti. V nádrži sa voda podľa úlohy zohrieva alebo ochladzuje, potom sa dodáva cez kohútik.
Zvukový signál - možnosť signalizácie o otvorených dverách chladničky.
Antibakteriálny systém SilverClean, ktorý vytvorili výrobcovia chladničiek Neff, zabraňuje usadzovaniu a množeniu škodlivých baktérií. Je založená na pôsobení iónov striebra, ktoré sú súčasťou materiálu pre steny a vnútorný povrch dverí chladiacej komory. Chladničky vybavené systémom SilverClean nikdy nebudú mať nepríjemný zápach a jedlo vydrží dlhšie.
Prítomnosť odnímateľnej priečky medzi krabicami, ktorá umožňuje skladovanie veľkých výrobkov, sa v chladničkách rôznych značiek nazýva inak. Miele má VarioRoom, Liebherr má VarioSpace, AEG má VarioBox. Výrobcovia vybavili mrazničky sklenenými policami a výsuvnými nádobami pre pohodlnejšie skladovanie potravín. Všetky tieto prvky je možné v prípade potreby jednoducho odstrániť, čím sa vytvorí dostatočný priestor pre umiestnenie veľkých výrobkov.
Funkcia SuperCool poskytuje rýchle a vysoko kvalitné chladenie vzduchom pomocou špeciálneho ventilátora. Viacsmerné prúdenie vzduchu ochladzuje obsah komory zo všetkých strán, čo je obzvlášť dôležité pre výrobky, ktoré boli práve vložené do chladničky. Spoločnosť LG má rovnakú funkciu s názvom Multi Air Flow.
Režim SuperFrost vám umožní rýchlo zmraziť veľké množstvo potravín pri teplote -32 ... -38 ° C, čím si zachová ich chuť a zabezpečí dlhšie skladovanie. Režim sa automaticky vypne, pretože je zmrazený celý objem potravín.
Funkcia FrostControl vyvinutá spoločnosťou Liebherr monitoruje teplotu v mrazničke a ak stúpa, aktivuje zvukový a vizuálny alarm. Indikátor FrostControl vám umožní včas konať a využiť režim SuperFrost, ak v dôsledku výpadku prúdu začne jedlo rozmrazovať.
Samostatne stojace alebo zapustené
Tento bod je tiež veľmi dôležitý. Teraz, keď vstavané domáce spotrebiče pomaly, ale isto nahrádzajú „ sólo “ model , keď sa sporák vymieňa za varnú dosku a rúru, keď sa „ mikrovlnné rúry “ skrývajú „ v hlbinách elegantných skriniek“, čoraz viac sa výrobcovia chladničiek stávajú čoraz obľúbenejšími. rozšírenie výroby plne zabudovaných modelov. Samozrejme, že sú oveľa nákladnejšie ako ich samostatní „ bratia “, pretože požiadavky na ne sú oveľa vyššie. Najskôr minimum vibrácií, aby sa z dreveného nábytku nestala akási rezonátorová skrinka a v kuchyni nebolo počuť hučanie motora. Po druhé, tepelná izolácia. Chladničky " sólo " by nemali susediť s nábytkom a stenami a je tu osobitná požiadavka na vzdialenosť medzi chladničkou a radiátorom. Plne zabudované modely je možné umiestniť tam, kde je to vhodné pre vás a iba pre vás.
A na záver zvážime čisto estetickú stránku výberu chladničky. Najobľúbenejšie sú stále klasické biele modely, ale teraz spolu s nimi existujú aj farebné: žltá, oceľová s povrchovou úpravou podobnou drevu, nehrdzavejúca oceľ Liebherr CPes 40030. Chladnička však najviac harmonicky zapadne iba do interiéru. ak to dvere budú úplne rovnaké panely ako fasády kuchynského nábytku. A to je možné, iba ak si kúpite vložený model.
Chladničky na víno alebo stojany na víno
Znalci dobrých vín, ktorí majú možnosť ich kúpiť vo veľkom množstve, si budú musieť zaobstarať špeciálnu jednotku na uskladnenie tohto vzácneho nápoja. Ako viete, aby víno nestratilo svoje vlastnosti, je potrebné zabezpečiť nielen určitú teplotu, ale aj vlhkosť. S týmto cieľom je potrebné pripomenúť, že niekoľko výrobcov domácich spotrebičov vyvinulo a zahájilo výrobu vínnych skriniek.
Rovnako ako chladničky, aj „ skladovanie “ vína sa navzájom líši veľkosťou a schopnosťami. Preto si otázka, ako si vybrať skrinku na víno, vyžaduje samostatné zváženie. Stručne povedané, môžeme povedať, že vyznávači určitých odrôd vín si s jednoteplotnými modelmi môžu dobre vystačiť, ale milovníci odrôd sa budú musieť starať o nákup tých viac-teplotných. Čím drahšia je skrinka na víno, tým viac možností obsahuje na správne uskladnenie širokej škály vín - bielych a červených, obohatených a šumivých. Miele chladnička na víno model KWL 4712 SG vyd
Finančné príležitosti
Pri výbere chladničky budete nevyhnutne čeliť finančnej otázke, a to koľko peňazí treba nechať v obchode, aby ste dosiahli dobrý výsledok v kuchyni. Každý výrobca zvyčajne ponúka rôzne možnosti vybavenia - od rozpočtu až po luxusné modely, takže je celkom možné nájsť model do vrecka. Je však potrebné pripomenúť, že na rozdiel od iných druhov domácich spotrebičov sa chladnička zvyčajne kupuje na mnoho rokov: jej rozmery sú pomerne veľké a váha vám neumožňuje jednoducho vybrať starý a dať nový. Preto by ste si mali dobre rozmyslieť, či ušetriť peniaze pri kúpe alebo kúpiť skutočne dobrý model od niektorého zo svetovo uznávaných výrobcov.
Známy „ štítok “ na chladničke nie je len krásnym dizajnom dverí. Toto je potvrdenie kvality, znak, že spoločnosť zodpovedá za svoj tovar. Postupom času sa všetko mení a domáce spotrebiče majú nové funkcie a možnosti. Ak to viete, ponáhľajte sa kúpiť jeden z najmodernejších modelov chladničiek, neskôr nebudete ľutovať svoje rozhodnutie. Áno, budete musieť zaplatiť naraz veľkú sumu, ale potom budete môcť svoj nákup používať mnoho rokov a dokonca desaťročí bez obáv o jeho opravu a potrebu výmeny.
Lacné modely elitných chladničiek:
Vstavaná chladnička Miele K 9414 iF
Vstavaná chladnička Kuppersbusch IKE 247-8
Chladnička Liebherr CP 40030
Ako si vybrať značku
Vyčleniť zo všeobecnej masy výrobcov značku, ktorú možno označiť za najlepšiu, spoľahlivú, prestížnu, je možno nereálne. Váš vkus alebo možno dokonca intuícia vám napovie, ako medzi mnohými nájsť ten správny model s podobnými funkciami, ale od rôznych výrobcov. Každá značka spravidla okrem štandardných funkcií ponúka niečo svoje, špeciálne. Napríklad spoločnosť Miele vyvinula jedinečný systém osvetlenia GlassLight a spoločnosť Bosch vyvinula a implementovala nový režim super zmrazenia.
Pri výbere produktu určitej značky je dôležitá prítomnosť servisného strediska spoločnosti vo vašom meste. Pri nákupe výrobkov od významných výrobcov, ako sú Bosch, Siemens, Gaggenau, Miele, Kuppersbusch, Liebherr, Neff alebo Zanussi, sa toho však nemusíte obávať.
Životnosť a záruky
Životnosť moderných chladničiek, pri dodržaní všetkých prevádzkových predpisov, je od 10 do 15 rokov a niektorí výrobcovia, napríklad Miele, hovoria o vážnejšom období. Prax ukazuje, že dobré modely vydržia oveľa dlhšie, a ak zastarajú, tak morálne. To znamená, že v stanovenom čase sa objavia dokonalejšie, premyslené a vybavené novými funkciami chladničky, čo neprekáža starým pracovať, pracovať a pracovať. Ale napriek značnej životnosti je záruka na chladiace zariadenie pomerne skromná - od 1 do 2 rokov a druhá možnosť bude stáť viac kupujúcich.

Ako si vybrať chladničku?
Ako si vybrať chladničku?
Ako si vybrať chladničku?
Ako si vybrať chladničku? Ako si vybrať chladničku? Ako si vybrať chladničku?Home | Articles

November 29, 2022 12:53:35 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting