Ako si vybrať MP3 prehrávač

Prehrávač MP3 je pravdepodobne jedným z najkontroverznejších vývojov v priemysle domácich spotrebičov. Pri každodenných ľudských činnostiach toto zariadenie poskytuje len malú pomoc, ale na druhej strane si tisíce ľudí na celom svete nemôžu bez neho predstaviť svoj život. Najmä vo veľkomeste, keď chcete nepríjemný ruch metropoly čo najskôr nahradiť svojimi obľúbenými hudobnými skladbami.
Rovnako ako akýkoľvek model domácich spotrebičov, ktoré sú na spotrebiteľskom trhu žiadané, sú prehrávače MP3 v najdrsnejšej konkurencii medzi desiatkami popredných výrobcov. Ako sa nenechať zmiasť neustále sa zlepšujúcimi a úplne novými modelmi hráčov, ktorí každý rok dopĺňajú pulty obchodov? Ako si vybrať MP3 prehrávač? Verte mi, laikovi, že to nie je ľahké. Ak sa však vyzbrojíte vedomosťami, po prečítaní tohto článku si môžete sami zodpovedať otázku, ktorý MP3 prehrávač si zvoliť.
Typ hráča
Existujú tri hlavné typy hráčov:
1. Prehrávače CD-MP3. Jeden z najstarších typov hudobných zariadení. Teraz zmenili názov, pretože môžu prehrávať hudobné disky nielen vo formáte CD, ale aj vo formáte MP3. Súbory MP3, ktoré sú komprimovanejšie, zaberajú minimum miesta, na disk sa zmestí asi 120 skladieb. Nevýhodou týchto zariadení je, že prehrávače sú pomerne objemné a nezmestia sa do vrecka. Navyše, aby ste v týchto prehrávačoch mohli počúvať rôznu hudbu, je potrebné v nich neustále meniť disky, čo spôsobuje určité nepríjemnosti. Určitý počet diskov musíte vždy nosiť so sebou. Ďalšou nevýhodou tohto typu zariadenia - žiadna funkcia „ antishock “ medzipamäte, ktorá kompenzuje skreslenie prehrávania médií nízkej kvality počas trasenia. Ak ste na cestách, nemali by ste čakať na pohodlné a kvalitné počúvanie hudby - prehrávanie bude skreslené. Tento problém však už bol vyriešený v najnovších modeloch prehrávačov CD - MP3. Sú vybavené nárazníkovým systémom. Spomedzi všetkých druhov moderných hudobných prehrávačov sú zariadenia CD-MP3 v priemere najlacnejšie.
2. Flash prehrávače. Najobľúbenejší typ hudobného prehrávača súčasnosti. Tieto modely sú pohodlné a kompaktné, multifunkčné a praktické. Hráči Flash sú oveľa ľahší ako ich predchádzajúci kolegovia. Je to spôsobené absenciou kovových častí v ich konštrukcii. Súbory sa do tohto zariadenia zapisujú veľmi rýchlo - stačí ich pripojiť k počítaču pomocou špeciálneho kábla, ktorý sa dodáva s prehrávačom. Skladby môžete nahrávať na vstavanú pamäť Flash aj na vymeniteľnú pamäťovú kartu. Súbory do prehrávača môžete prenášať z počítača buď priamo, alebo pomocou vhodného softvéru pre prehrávač. Nie je potrebné hľadať ďalší softvér, dodáva sa na inštalačnom disku, ktorý je súčasťou sady príslušenstva pre zakúpené zariadenie. Používaním licencovaného softvéru obchádzate možné obmedzenia súvisiace s prevenciou možného porušenia autorských práv a zaisťujete bezpečné počúvanie hudby.
Veľkosť pamäťovej karty sa môže líšiť. Minimum, porovnateľné s veľkosťou kompaktného disku, je desaťkrát väčšie ako minimum na disku.
Pamäťová karta často nie je súčasťou zariadenia. Vo väčšine prehrávačov Flash nie je množstvo vstavanej pamäte príliš veľké a je potrebné si kúpiť pamäťovú kartu. Táto potreba výrazne zvyšuje náklady na model, ktorý neobsahuje také dôležité príslušenstvo.
Softvér Flash Player je vo všeobecnosti veľmi dôležitá vec, ktorá ovplyvňuje mnoho komponentov, priamo súvisí s vašim pohodlím a potešením z používania zariadenia. Napríklad programovo je prehrávač schopný nezávisle prevádzať stopy do zvukových formátov, ktoré je možné prehrať na zariadení, alebo ich z dôvodu úspory miesta zmenšiť.
Ďalšou výhodou flash prehrávačov je ich jasné, rusifikované rozhranie a neuveriteľná odolnosť voči vonkajším vplyvom. Neboja sa hustej premávky, trasenia a dokonca ani ponorenia do vody. Ale nie všetky sú. Jediným problémom niektorých používateľov flash prehrávačov môže byť ich priama závislosť od osobných počítačov. Bez nich je takmer nemožné aktualizovať hudobnú knižnicu na prehrávačoch Flash Player.
3. Prehrávače HDD. Relatívne nový typ hudobného zariadenia. Tieto modely majú množstvo ďalších funkcií, navyše môžu nahradiť externý disk počítača a uchovať všetky jeho údaje. Výraznou črtou je obrovské množstvo pamäte. Merajú sa v desiatkach gigabajtov. Okrem výhod prináša táto vlastnosť aj nevýhody - veľké rozmery a hmotnosť. Okrem toho sú modely pevných diskov horšie ako prehrávače flash, čo sa týka odolnosti proti nárazom a úspory energie. Ale pre používateľov, ktorí sú neustále na cestách a sú za určitých okolností nútení cestovať, je tento typ prehrávača dokonalý. Prehrávače HDD pripomínajú PDA, dokážu nielen prehrávať hudbu, ale aj zobrazovať fotografie a premietať filmy. Je však potrebné pripustiť, že každý rok výrobcovia flash prehrávačov vydávajú modely s čoraz väčšou kapacitou pamäte a zoznamom ďalších funkcií a čoskoro sa stratia hmatateľné výhody modelov HDD.
4. Hráči MD.
Tento typ prehrávača prehráva minidisky a je vhodný pre držiteľov zbierok týchto hudobných médií.
Možnosti hry
Prehrávače Flash pomocou softvéru, ktorý je v nich nainštalovaný, majú schopnosť prevádzať veľké množstvo formátov stôp do rovnakého veľkého počtu formátov, ktoré zariadenie dokáže rozpoznať, a potom ich prehrať. Pre mnohých používateľov je tiež dôležité, aby nezávisle kontrolovali veľkosť a kvalitu nahrávok kopírovaných do prehrávača. Tieto parametre sú priamo ovplyvnené spôsobom kódovania údajov. Môžu existovať dve také metódy: nahrávanie s konštantnou bitovou rýchlosťou (CBR) a nahrávanie s premenlivou bitovou rýchlosťou (VBR). Pri konštantnom dátovom toku je veľkosť záznamu po kopírovaní do prehrávača vždy rovnaká, bez ohľadu na to, aký bol pred nahrávaním do zariadenia. Tento spôsob kódovania údajov zreteľne ovplyvňuje kvalitu prehrávania. Často nie k lepšiemu.
Pri variabilnej metóde kódovania údajov zostáva kvalita prehrávania hudobných súborov „ na výstupe “ nezmenená. Všetky zvukové vlastnosti, nuansy dôležité pre milovníkov hudby, zostávajú rovnaké. Ale s týmto všetkým nemáte kontrolu nad procesom kódovania súborov. Voľba je nakoniec na vás.
Rozmery a hmotnosť hráča
Hlavným faktorom ovplyvňujúcim veľkosť hudobných prehrávačov je kapacita pamäte týchto zariadení. Čím väčšia je pamäť, tým väčšia je veľkosť zariadenia. Zároveň sú prehrávače pevných diskov v priemere objemnejšie v porovnaní s prehrávačmi flash. Je to spôsobené prítomnosťou pevného disku a veľkého externého displeja.
Výsledky moderných technológií nemali na vzhľad prehrávačov CD-MP3 prakticky žiadny vplyv. Toto zariadenie jednoducho nemôže byť menšie ako samotný disk. Je však potrebné poznamenať, že moderné prehrávače diskov sa stali oveľa tenšími ako ich predchodcovia.
Veľkosť pamäte
O pamäti CD-MP3 prehrávačov nie je potrebné hovoriť, jednoducho ju nemajú. Prehrávače Flash majú pamäť v rozmedzí od 1 do 32 gigabajtov. Aké objemy vám vyhovujú viac, môžete si zvoliť sami. Hodnotu tohto parametra však možno ovplyvniť po zakúpení zariadenia, ak je prehrávač vybavený slotom pre vymeniteľné pamäťové karty. Predáva sa samostatne, dostupné vo veľkostiach od 1 GB do 64 GB
Typy hrateľných formátov.
Je potrebné poznamenať, že typy hudobných prehrávačov majú vážne rozdiely vo formátoch, ktoré prehrávajú. Modely CD-MP3 môžu prehrávať iba dve verzie - CD a MP3. V tomto zmysle sú prehrávače Flash na tom oveľa lepšie, sú schopné prehrať väčšinu formátov, ktoré poznáme - CD, MP3, WAW, OGG a ďalšie. Vďaka softvéru sú navyše prehrávače Flash schopné prevádzať formáty z jedného do druhého podľa vášho želania. Nezabudnite však na možný dopad takýchto akcií na kvalitu záznamu.
Prehrávače HDD nemajú prakticky žiadne obmedzenia pri prehrávaní hudobných súborov. Okrem toho sú schopné prehrať najznámejšie video formáty a niektoré textové formáty. Nie je potrebné hovoriť o dokumentoch, ako je Microsoft Office, ale o textoch vo formáte txt, ak existuje editor testov, sú tieto zariadenia celkom schopné ich nielen ukladať, ale aj úspešne otvárať.
Druh jedla.
U všetkých typov prehrávačov sa v tomto parametri vyskytujú určité rozdiely, ktoré poskytujú výhody aj určité druhy nevýhod.
Prehrávače CD-MP3 sa všeobecne nabíjajú obyčajnými batériami. Nie sú závislé od počítača, čo znamená, že na cesty musíte vziať nielen prehrávač a obľúbenú zbierku diskov, ale aj potrebné množstvo batérií. Jedna sada vystačí na približne 5 hodín nepretržitej prevádzky a vďaka nízkym nákladom a ľahkej výmene jednej sady za druhú z nich robia prehrávače CD-MP3 najvýhodnejšiu možnosť pre cestujúcich, ktorí jednoducho nemajú možnosť neustále nabíjať svoje batérie. hudobné zariadenie.
Ak ale inklinujete k sedavému životnému štýlu, je nepravdepodobné, že by vás potešil neustály nákup spotrebného materiálu. A relatívne malé množstvo času nepretržitej prevádzky zariadenia a ďalšie nepríjemnosti spojené s veľkosťou prehrávača vás prinútia venovať pozornosť flash prehrávaču. Už sme hovorili o jeho kompaktnosti, pokiaľ ide o typ napájania, modely týchto zariadení môžu pracovať ako z batérií, tak z nabíjateľnej batérie.
Lítiová batéria „ neunavuje “ trikrát až štyrikrát dlhšie ako bežné batérie a nie je potrebné ju pravidelne vymieňať. Musíte to iba nabiť. Je pravda, že to vyžaduje prístup k napájaciemu zdroju, batéria sa cez neho nabíja pripojením prostredníctvom špeciálneho kábla dodávaného s prehrávačom.
Rozhranie
Prehrávače CD-MP3 majú najjednoduchšie rozhranie. Boli koncipované ako samostatné zariadenia, ktoré nevyžadujú synchronizáciu a závislosť od osobného počítača. Okrem malého displeja nemá toto zariadenie žiadne ďalšie možnosti.
Prehrávače Flash a HDD prehrávače majú porty USB 1.1 a USB 2.0, ktoré slúžia na pripojenie rôznych zariadení a osobného počítača. Konektory umožňujú prenos veľkého množstva informácií z jedného zariadenia na druhé v priebehu niekoľkých minút. Nie všetky hudobné prehrávače sú bohužiaľ vybavené štandardnými konektormi. To prispieva k nepríjemnostiam, keď nastane situácia, keď je potrebné vymeniť zodpovedajúci kábel.
Niektoré prehrávače sú vybavené funkciou Bluetooth. Táto metóda zdieľania súborov je veľmi pohodlná, ak nemáte po ruke žiadny počítač. Táto funkcia ale zvyšuje cenu zariadenia. Napriek tomu sú modely s funkciou Bluetooth veľmi populárne, pretože rozširujú užívateľskú skúsenosť.
Vďaka Bluetooth môžete používať bezdrôtové slúchadlá, prenášať informácie zo zariadenia do mobilného telefónu a iných periférnych zariadení, vymieňať si informácie z PC, aj keď nie je k dispozícii žiadny kábel.
Ďalšie funkcie
Ak porovnáme hudobné prehrávače s tak populárnymi zariadeniami, ako sú inteligentné telefóny alebo tablety, potom im budú samozrejme nižšie v počte ďalších funkcií. V prehrávačoch CD-MP3 neexistujú prakticky žiadne ďalšie funkcie, okrem možnosti pripojenia k televízoru. Takúto možnosť však má menej ako polovica modelov a sledovanie filmov je možné iba vo formáte VCD. Tento formát sa už niekoľko rokov považuje za zastaraný.
Prehrávače Flash ponúkajú širšiu škálu ďalších funkcií. Jedná sa o rádio, obrazovku, hlasový záznamník a zabudovaný reproduktor. Je potrebné poznamenať, že kvalita záznamu na diktafón vo flash prehrávačoch zostáva veľmi žiadaná. Na proces nahrávania má vplyv zlá kvalita mikrofónu. Okrem toho sa kvalita prehrávania stráca v dôsledku kompresie súboru a nedostatočného rozdelenia na nízke a vysoké frekvencie.
Prehrávače sú zriedka vybavené externými reproduktormi. Toto nedáva zmysel, pretože kvalita prenosu zvuku týmito reproduktormi je zreteľne nižšia ako pri prehrávaní pomocou slúchadiel. Funkcia rádia nie je príliš vhodná pre ľudí, ktorí sú neustále v pohybe - na úteku, na výlete, len na cestách. Faktom je, že počas pohybu dochádza k reštrukturalizácii rádiových vĺn, ktorá spôsobuje interferenciu v prenose signálu. Obrazovky prehrávačov Flash, bohužiaľ, nie sú určené na prezeranie video súborov, a to aj napriek skutočnosti, že tento typ zariadenia má schopnosť prehrávať video. Batérie prehrávača nie sú schopné vydržať také zaťaženie. Problém je vyriešený iba vtedy, keď je zariadenie pripojené k elektrickej sieti.
Prehrávače HDD, čo sa týka vonkajších aj vnútorných parametrov, sú veľmi podobné PDA. Naznačuje to veľká sada ďalších funkcií, ktorými sú prístroje vybavené. Pohodlný, veľký TFT displej, s ktorým si môžete pohodlne prezerať fotografie, videá a textové súbory. Prehrávače HDD sú navyše vybavené nielen zabudovaným hlasovým záznamníkom, ale aj kamerou na snímanie fotografií a videa. Funkcia rádia je samozrejme tiež k dispozícii.
Dizajn
Dizajn HDD a CD - MP3 prehrávačov je dosť monotónny. Puzdro prehrávačov HDD je obdĺžnikové, pre prehrávače CD-MP3 je okrúhle. Väčšina prehrávačov HDD má pomerne širokouhlú obrazovku. Rozdiely sú iba vo farbe a tvare panelu. Ak je prístroj dotykového typu, panel sa môže líšiť počtom tlačidiel alebo ich absenciou.
Rozdiel medzi hráčmi z iných druhov týchto hudobných zariadení je iba vo forme. Tvar tela flash prehrávačov môže byť úplne odlišný.
Neštandardné modely hudobných prehrávačov
1. Prehrávač - slúchadlá
V tomto modeli vývojári spojili dve zariadenia, slúchadlá a hudobný prehrávač, v jednom. Vďaka kombinácii slúchadiel a prehrávača už nemusíte pripájať jedno zariadenie k druhému a zamotávať sa do drôtov. Musíte si len nasadiť prehrávač a vychutnať si skvelú kvalitu zvuku, dokonca aj za dunenia metra. Prehrávač je ideálny pre športovcov a ľudí s aktívnym životným štýlom. Na zápis súborov môžete použiť vymeniteľné pamäťové karty a na nabíjanie súpravu batérií AAA.
2. Okuliare hráča.
Prehrávač, ktorý kombinuje nielen slúchadlá a hudobné zariadenie, ale také nepostrádateľné príslušenstvo ako okuliare. Väčšina modelov prehrávačov okuliarov má navyše funkciu Bluetooth. Funkcia Bluetooth rozširuje možnosti prehrávača. Teraz môžete nielen počúvať svoju obľúbenú hudbu, ale aj komunikovať na telefóne bez toho, aby ste ju vytiahli z vrecka alebo tašky. Táto funkcia sa realizuje synchronizáciou náhlavnej súpravy Bluetooth zabudovanej v prehrávači s mobilným telefónom.
3. Hodiny prehrávača
Vývoj od japonskej spoločnosti Casio sa líši štýlom, kompaktnosťou a jednoduchosťou. Hodinky od jedného z vodcov na trhu digitálnych hodiniek a bezdrôtový hudobný prehrávač sú dokonalým riešením pre ľudí, ktorí uprednostňujú praktickosť.
4. budík prehrávača.
Najlepšie zariadenie pre firemných používateľov. Prehrávač alarmov má neobvyklý tvar, kompaktnosť a bezdrôtové napájanie. Toto zariadenie môžete vziať na krátku alebo dlhú cestu. Kopírovanie súborov do zariadenia je viac ako štandardný proces. Sťahovanie sa uskutočňuje pomocou dodávaného kábla USB. Množstvo vstavanej pamäte v takýchto zariadeniach je zvyčajne malé. Celkovú pamäť zariadenia však môžete kedykoľvek zvýšiť pripojením pripojiteľných vymeniteľných pamäťových kariet.
5. Hráč pre plavcov a cestovateľov
Originálny model hudobného zariadenia, ktorého predaj sa spustil
Spoločnosť Finis. Prehrávač je v prvom rade určený pre nadšencov plávania. Zariadenie má vodotesné puzdro, zatiaľ čo slúchadlá sú integrované. Napriek tomu sa vďaka prenosu zvukových vibrácií na kosti lebky vytvára efekt počúvania hudby cez bežné slúchadlá. Nechýba displej, ovládanie je čo najjednoduchšie. Objem vstavanej pamäte dosahuje 256 megabajtov. Typ napájania zariadenia sa nelíši od ostatných prehrávačov flash. Nabíjanie sa deje z batérie.
Záver
Ako ste už z tohto článku videli, rozmanitosť zdanlivo jednoduchých zariadení je úžasná. Ľahko sa v ňom dá zmiasť, ale má to aj svoje výhody. Po absolvovaní navigácie v desiatkach modelov máte skutočne príležitosť urobiť správnu voľbu.

Ako si vybrať MP3 prehrávač
Ako si vybrať MP3 prehrávač
Ako si vybrať MP3 prehrávač
Ako si vybrať MP3 prehrávač Ako si vybrať MP3 prehrávač Ako si vybrať MP3 prehrávačHome | Articles

December 3, 2022 19:06:30 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting