Ako pripojiť televízor k počítaču

Živé farby a široké obrazovky nových digitálnych televízorov pôsobia živým a silným dojmom. Preto si každý divák skôr či neskôr položí otázku: je možné pri práci s počítačom využiť všetky výhody televízie? Môcť!...
Krížová kompatibilita je veľmi obľúbená u znalcov kvalitnej elektroniky. Fotoaparát je priamo pripojený k tlačiarni, prehrávač Flash Player k telefónu, telefón k zariadeniu PDA a to všetko je kompatibilné s osobným počítačom. Nie je prekvapením, že samotný počítač je systém rôznych doplnkov. Preto je možnosť používať namiesto monitora televízor úplne logickým rozhodnutím.
Softvérové ​​a hardvérové ​​nástroje pre túto kompatibilitu existujú už dlho. Moderné možnosti grafických kariet umožňujú v niektorých prípadoch pripojiť k počítaču viac ako jeden displej. Samozrejme, najčastejšie grafická karta podporuje „odľahčenú“ verziu - počas prevádzky alternatívneho monitora je hlavný vypnutý, ale nie je to nezvyčajné pre systémy s dvoma alebo viacerými súčasne pracujúcimi „obrazovkami“.
Rozhrania
Existuje mnoho možností pripojenia televízora k počítaču, a to tak pre širokouhlé digitálne modely, ako aj pre skromné ​​analógové televízory:
RCA (A / V pre RCA zástrčky)
Tento univerzálny konektor nájdete takmer na každej grafickej karte. Prostredníctvom neho je možné pripojiť počítač k väčšine analógových a mnohých digitálnych televízií. Kvalita obrazu pri pripojení k RCA je najskromnejšia, jeho hlavnou výhodou je jeho masívnosť.
S-Video
Výstup je k dispozícii na mnohých grafických kartách. Poskytuje prenos na troch kanáloch - jeden pre jas a dva pre farebnosť. Kvalita obrazu je výrazne vyššia ako pri použití RCA.
DVI - HDMI
Moderné rozhrania na prenos digitálneho videa. Sú si veľmi podobné, ale cez HDMI sa dodatočne prenáša zvuk (až 8 kanálov), zatiaľ čo pri DVI je samostatný kábel pre zvuk. Rozhrania sú navzájom kompatibilné bez špeciálnych prevádzačov, výhradne pomocou kábla adaptéra, obe podporujú HDCP (ochrana obsahu s vysokým rozlíšením) - ochrana pred neoprávneným nahrávaním obsahu chráneného autorskými právami. Z tohto dôvodu predstavujú potenciálnu hrozbu pre progresívnych používateľov. Napriek tomu sú rozhrania na grafických kartách úplne bežné. Mnoho kariet je už dnes vybavených DVI, podľa niektorých správ sa nedávno objavili karty založené na GeForce 7600 GT a tiež rodina Radeon s HDMI výstupmi.
VGA (D-Sub)
Jeden z typov pripojení RGB, ktorý sa najčastejšie používa na pripojenie monitora k počítaču. Mnoho moderných digitálnych televízorov je vybavených konektorom RGB. Názov však neznamená, že výstup podporuje iba rozlíšenie VGA. Pripojenie je vhodné pre rozlíšenie SVGA, QXGA, UXGA atď. Je podporovaná snáď najvyššia kvalita obrazu.
V prípade, že výstupy na grafickej karte počítača nezodpovedajú konektorom TV, používajú sa rôzne ďalšie zariadenia, ktoré zaisťujú úplnú kompatibilitu a moduláciu signálu, ak to grafická karta nerobí, a to nielen v rozlíšení, ale aj v rozlíšení niekedy sú zariadenia dosť drahé, ale v niektorých prípadoch, najmä pre analógové televízory, sú jednoducho nevyhnutné.
Analógové televízory
Možnosti analógových televízorov sú trochu obmedzené. Sú určené pre dlhoročné farebné systémy. Štandard NTSC podporuje maximálne rozlíšenie 525 riadkov, PAL a SECAM - 625 a skutočné rozlíšenie je ešte nižšie. Výsledkom je, že analógová televízia zvyčajne nedokáže poskytnúť počítačové rozlíšenie vyššie ako 640 x 480, pre moderné potreby má veľmi skromné ​​schopnosti.
Deklarovaná frekvencia analógových televízorov je 50 a 100 Hz, v skutočnosti tieto ukazovatele nikdy nikto nedosiahol. Mali by ste vedieť, že pohodlná práca pred bežným počítačovým monitorom je možná pri hodnotách 70-80 Hz.
Všetky analógové televízory navyše používajú tzv. prekladané skenovanie (rámec je postupne vytváraný dvoma polrámcami z nepárnych a párnych riadkov). V monitoroch - progresívne skenovanie. Niektorí fajnšmekri však považujú prekladané ako optimálne pre sledovanie videa, hranie hier atď. - scény s veľkým pohybom.
Optimálne rozhrania pre „priame“ pripojenie televízora k počítaču sú analógové RCA a S-Video. Pomocou špeciálnych prevodníkov môžete tiež zaistiť kompatibilitu konektorov TV s výstupom VGA počítača na grafickej karte. V takom prípade signál prirodzene stráca svoju kvalitu.
Napriek tomu sa analógovým televízorom podarilo zaujať silné postavenie v boji o dopyt po práci s počítačmi. Textové materiály na obrazovke sú zobrazené dosť nevýrazne a rozmazane, ale pre sledovanie videí je to ďalšie plus. „Rozmazaný“ obraz vám umožňuje vyhladiť artefakty spojené so softvérovým spracovaním digitálnych videoklipov. Analógová televízia je navyše cenovo dostupným zariadením pre prezentácie rozpočtu.
Digitálne televízory
LCD, plazmové a projekčné televízory sú zvyčajne už vybavené priamym VGA vstupom pre počítač. Najnovšie modely boli pôvodne vytvorené pre HDTV - televíziu s vysokým rozlíšením, dajú sa ľahko integrovať do počítačov s vysokým rozlíšením. Nedávno sa pôvodne uskutočňovali v počítačovo kompatibilnej verzii (TV / počítačový monitor).
LCD panely, ktoré zdedili technológiu po monitoroch, majú veľmi kvalitné ukazovatele. Okraj TV / monitora je v nich takmer na nerozoznanie. Televízory LCD zaberajú málo miesta a dobre fungujú so statickými obrázkami. V tomto ohľade sú lepšie ako „plazma“.
Aj keď sú farby v plazmových televízoroch často jasnejšie a „živšie“ ako v LCD, vnútorný fosforový povrch „plazmy“ „vyhorí“ pri dlhodobom sledovaní stáleho „obrazu“. Aj keď vďaka najnovšiemu vývoju tento problém už stratil svoju pôvodnú závažnosť, stále pretrváva.
Projekčné televízory nie vždy zobrazujú farby s dostatočným jasom, najmä úrovne čiernej, ale sú lídrami v oblasti veľkostí obrazoviek, ktoré zatiaľ neboli dosiahnuté inými technológiami.
Vo všetkých týchto prípadoch je výhodnejšie pripojenie VGA alebo digitálneho pripojenia DVI k HDMI k počítaču a televízoru. Ukazujú najlepšie výsledky. Korešpondencia rozlíšenia signálu / obrazu v televízore je zabezpečená pomocou vstavaného tunera alebo grafickej karty PC.
Väčšina digitálnych televízorov HDTV ponúka veľké obrazovky, vysokokvalitné prehrávanie videa v širokom formáte, brilantné prezentácie a plnohodnotné 3D počítačové hry. Číselné panely podľa potreby ľahko zobrazia text a malú grafiku.
Televíziám sa teda podarilo udržať si svoju užitočnosť aj pri „hre na cudzom poli“. Veľké obrazovky im umožňujú zvládnuť množstvo úloh, ktoré sú pre bežné monitory náročné. Je pravdepodobné, že s rozvojom priemyselných technológií sa tieto dva typy zariadení spoja do jedného mediálneho bloku vhodného na použitie v akomkoľvek digitálnom prostredí.

Ako pripojiť televízor k počítaču
Ako pripojiť televízor k počítaču
Ako pripojiť televízor k počítaču
Ako pripojiť televízor k počítaču Ako pripojiť televízor k počítaču Ako pripojiť televízor k počítačuHome | Articles

December 6, 2022 15:43:23 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting