остри LED телевизори во различни големини

Производителот на LED телевизори Sharp го прошири својот опсег HDTV со лансирање на нов модел AQUOS 80LE632U-LC. Новината е опремена со дијагонала од 80 инчи и, според водечкиот производител во Јапонија, Sharp Led TV е најголемиот LCD телевизор со вградено LED позадинско осветлување на пазарот денес.
Но, 80-инчниот AQUOS LC-80LE632U Sharp не припаѓа на моделот на елитната линија, неговата функционалност е до обемот, вклучува уникатно LED позадинско осветлување, поддржува Full HD висока резолуција 1920 x 1080 пиксели. Исто така вреди да се забележи двојна вградена USB порта и брзина на освежување од 120 Hz, што ви овозможува да демонстрирате јасна и квалитетна промена на сликата дури и во активни динамични сцени.
ЛЕД телевизорите од новата генерација на Sharp имаат вградена Wi-Fi конекција плус непосреден пристап до популарните онлајн портали како што се Netflix или VUDU, а 80 инчниот LED телевизор на Sharp AQUOS LC-80LE632U започнува со испорака на почетокот на октомври оваа година по предложена цена од 5 500 УСД. Секој може да нарача за HDTV во моментов за помалку од 5 илјади УСД.
LG се подготвува да ги прошири своите инвестиции во OLED со зголемување на субвенциите за овој сектор на 2,9 милијарди долари во втората половина на 2014 година. Поделбата на компанијата, која е одговорна за развој и производство на дисплеи, ќе биде модернизирана, ова ќе помогне да се спроведе планира и пушти во продажба 55-инчни OLED телевизори до средината на 2012 година, први на пазарот за такви телевизори.
Инвестицијата ќе овозможи производство на таканаречените стаклени подлоги од 8,5 генерации 220 х 250 см, го цитираше претседателот на LG Display Young-soo Kwon до Nikkei. Современиот панел за органска диода за осветлување на светлината (OLED) има многу предности во однос на ЛЦД-ата, со попрецизна и јасна репродукција на бои, помала потрошувачка на енергија и многу потенок дизајн. Главниот проблем е релативно високата цена на OLED панелите.

остри LED телевизори во различни големини
остри LED телевизори во различни големини
остри LED телевизори во различни големини
остри LED телевизори во различни големини остри LED телевизори во различни големини остри LED телевизори во различни големиниHome | Articles

December 8, 2022 02:34:07 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting