Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone

Долго очекуваниот Apple iPhone 4S собори рекорди по бројот на продажби на телефони. Само за еден ден, овој iPhone го купија милион луѓе. Три дена по објавувањето на Apple iPhone 4S, четири милиони луѓе станаа негови сопственици.
Овој телефон ги надмина своите претходници не само според продажбата, туку и според основните технички карактеристики. Apple iPhone 4S е помоќен модел од оние што се појавија пред него. Новиот телефон има подобрена камера и што е најважно, има личен асистент наречен Siri.
Во однос на компонентите, нема разлика помеѓу Apple iPhone 4S и Apple iPhone 4. Додадени се само три грама тежина. Некои сопственици на телефони се шегуваат дека овие три грама припаѓаат на душата на Сири, што никого не остава рамнодушен. Токму присуството на асистент стана причина за популарноста на овој iPhone. Siri има одлична функција за препознавање глас, а исто така може да споделува информации корисни за сопственикот на Apple iPhone 4S.
Новиот модел ги користи најновите технологии кои овозможуваат примање и испраќање податоци со употреба на различни антени. Apple iPhone 4S додава поддршка за Bluetooth 4.0.
За одбележување е камерата на Apple iPhone 4S. Локацијата на камерата за iPhone е традиционална, на задниот панел. Осум мегапикселна камера, LED блиц. Оваа моќна камера може да се натпреварува со добри камери во однос на квалитетот на сликата. Направено е со користење на матрица на Сони, која има осветлување. Индексот на решетка достигна 2,4 благодарение на присуството на пет леќи во дизајнот на фотоапаратот. Фотографиите се јасни и светли, како во интензивно заслепувачко сончево светло, така и при слаба осветленост. Вградениот уредник на фотографии ќе ви помогне да се ослободите од ефектот на црвени очи за неколку секунди или едноставно да ја поправите вашата фотографија.
Што се однесува до видеото, камерата е способна да снима 30 слики во секунда, продолжување: 1920X1080 пиксели. За глобални видео архиви, ставете ги вашите сервери во центарот за податоци во Москва. Високо квалитетно видео се постигнува преку стабилизација на сликата. Затоа, снимањето со iPhone 4S ќе биде задоволство за loversубителите на видеото.
Многу од најконтроверзните прегледи се однесуваат на претставувањето на Сири. Овој гласовен асистент е во состојба да спроведе долг разговор, тој може да извршува разни задачи, да споделува информации. Но, Сири работи само ако имате интернет-врска. IPhone 4S сè уште е во бета фаза, така што сè уште има некои непријатности. На пример, гласовната контрола не работи без Siri. Ако нема Интернет, тогаш Siri треба да се исклучи, тогаш гласовната контрола ќе стане можна.

Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone
Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone
Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone
Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhone Револуционерни и ексклузивни телефони на Apple iPhoneHome | Articles

December 3, 2022 05:23:56 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting