Нов iPad 2 64 GB бела таблета

Компанијата „Епл“ пријатно нè изненадува и задоволува со своите бројни и квалитетни производи, активно користејќи напредни технологии.
Моделот iPad 2 64GB White, кој беше пуштен во продажба во 2011 година на пролет, привлече големо внимание, таблет компјутерот ги задржа сите предности на првите генерации, но истовремено програмерите инвестираа нови случувања во него, ажурирајќи го и интерфејсот исто така. Новиот модел има модерен и стилски дизајн, снежно-бела боја, подобрен е, а самото тело е многу лесно и слабо, што е многу пријатно за држење.Таблетот има две камери со кои можете да фотографирате и видео, што е многу погодно. Apple iPad 2 64GB White е опремен со моќен 2-јадрен процесор. Со помош на HDMI диск, можно е да се користи, и како компјутер и како ТВ, додека перформансите на таблетот не претрпеле штета, туку напротив многу се подобриле.загадувањето. Енергетскиот носач на таблетот е литиумска батерија со капацитет од 25 вати на час, со десетчасовен работен капацитет, полнењето се врши со помош на кабел од мрежа со адаптер и преку USB од компјутер. Безбедна работна температура, од 0 до 35 ° C, влажност од 5 до 95%.
Како и секогаш, Apple не заборави на заштитата на животната средина, овој модел исто така не е исклучок, намалувајќи го неговото негативно влијание, телото е направено од алуминиум и стакло, кои можат да се рециклираат, ЛЕД-екранот нема жива и арсен,
исто така, не содржи бромирани средства за задржување на пламен.
iPad 2 64 GB Wi-Fi 3G поддржува повеќе од 40 јазици и повеќе од 20 вокабулари, многу голем фонт, опремен со: „ Бело на црно “ функции , гласовно водство на интерфејсот VoiceOver, итн.
И покрај неговата виткост, гаџетот работи самостојно, не помалку време. Таблетата траеше најмалку 11 часа со добар товар. До 6 часа можете да гледате филмови постојано, а звукот на производот е совршен.
Таблет-компјутерот е навистина незаменлива работа во животот на една модерна личност. На крајот на краиштата, сега дури и купување на стоки се случуваат преку Интернет. Барате да купите спортски обувки? Пронајдете на Интернет официјалната онлајн продавница адидас со достава низ цела Русија, нарачајте и по некое време пробајте нови патики.

Нов iPad 2 64 GB бела таблета
Нов iPad 2 64 GB бела таблета
Нов iPad 2 64 GB бела таблета
Нов iPad 2 64 GB бела таблета Нов iPad 2 64 GB бела таблета Нов iPad 2 64 GB бела таблетаHome | Articles

December 3, 2022 18:21:11 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting