Кинески таблети

Поминаа 2 години откако на пазарот се појавија првите вакви гаџети на кинеското собрание. Очигледен напредок е очигледен: овие не се веќе оние кабриолет и инхибитивни парчиња железо, туку висококвалитетни уреди со гаранција и добри перформанси. Покрај тоа, тие станаа едноставно незаменливи во животот на една модерна личност. На крајот на 2011 година, кинеските компании престанаа да копираат познати брендови и започнаа да ги внесуваат своите достигнувања во дизајнот и софтверот на гаџети. Во 2012 година, ова се веќе полноправни таблети со висок квалитет кои можат да се натпреваруваат со поскапи и познати модели.
Како да изберете кинеска таблета?
Постојат многу производители на пазарот. Ако познати и високи профили на високи брендови се на усните на сите, тогаш никој навистина не ги знае имињата на кинеските компании. Во овој случај, вреди да се бараат информации за пространоста на мрежата. Во Кина, потрошувачите им се познати брендови. Нормално, нема потреба да ризикувате да купите кинески ipad без име воопшто, од NoName.
Пред да купите, треба да одлучите за пакет функции што ќе ви бидат потребни. Јасно е дека сакате сè одеднаш, но тогаш треба да подготвите голема количина. И за овие пари, веќе можете да купите gadget на различно ниво. Затоа, за 80 американски долари, ќе мора да поминете со уред со отпорен екран и без повеќекратен допир.
Парадоксално, откако потрошувачот соодветно ја цени новата суперпарт, неговите „ колеги “ веднаш почнуваат да се појавуваат на пазарот . Кинеските производители фалсификуваат свои конкуренти. Многу е лесно по грешка да купите производ со низок квалитет. Затоа, совет: најдобро е да купите кинески таблети од доверливи добавувачи.
Во последниве денови, стана мода да се избере бојата на гаџетот што одговара на бојата со некој атрибут на облека. На пример, можете да изберете удобни летни сандали и чевли во онлајн продавницата и потоа да одите да купите нова таблета во нови чевли.
Цена и карактеристики
Добрите уреди чинат околу 140 долари, многу добри околу 250 американски долари. Обично оваа цена вклучува превоз. Гаџетите се опремени со доста моќни процесори, видео картичката овозможува забавување и со едноставни игри и со сложени стратегии. Soft ви овозможува непречено поврзување со локалните мрежи и Интернет. Исто така, има функција за Wi-Fi, камери од 2 MP, приклучок за слушалки. Што се однесува до RAM меморијата, кинескиот iPad, се разбира, е значително инфериорен во однос на сличните уреди од познати брендови. Сепак, сосема е можно да се најдат добри перформанси на софтверот за некои модели.

Современите кинески таблети станаа многу поконкурентни отколку пред неколку години. Затоа, fansубителите на добро познати модели на скапи брендови кои не веруваат во уреди произведени во Кина, наскоро може да се предомислат.

Кинески таблети
Кинески таблети
Кинески таблети
Кинески таблети Кинески таблети Кинески таблетиHome | Articles

November 30, 2022 09:48:17 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting