Účel mrazničky

Mraznička je miesto, kde je možné zmrazené potraviny uložiť aj na krátky čas. Odborníci sa domnievajú, že mraznička by mala byť schopná nielen rýchlo zmraziť, ale aj uchovávať mrazené potraviny po dlhšiu dobu. Ak sú na mrazničke štyri hviezdičky, potom spĺňa tieto parametre. V prípade, že je možné zmrazené potraviny krátkodobo uskladniť v mrazničke, ale nie je ich možné zmraziť, musí mať takáto mraznička tri hviezdičky. Navyše jeho teplota nemôže byť vyššia ako -18 stupňov. Z dôvodu zachovania vitamínov a živín v mrazených potravinách je potrebné rýchle zmrazenie. Čím nižšia je celková teplota v komore, tým rýchlejšie zmrazené potraviny zmrznú. Režim rýchleho ochladenia zníži teplotu o šesť stupňov na rýchle zmrazenie. Len čo sa takýto režim zapne, indikátor o tom informuje rozsvietením červeného svetla.
Ak mraznička umožňuje prirodzené zmrazenie, potom by teplota v komore nemala byť vyššia ako -24 stupňov. Ale existujú aj také modely mrazničiek, ktorých teplota je -32 stupňov. Tento režim možno pripísať aj super zmrazeniu. Rýchle ochladenie zabráni tomu, aby sa v potravinách vytvorili kúsky ľadu. V opačnom prípade sa počas odmrazovania takýmto poškodením stratia všetky šťavy. Chuťové vlastnosti týchto výrobkov majú skôr nízke vlastnosti.
Odborníci sa domnievajú, že najlepšie je skladovať mrazené potraviny pri -18 ° C. Mäso sa môže pri tejto teplote skladovať 12 mesiacov. Ak je teplota v mrazničke -12 stupňov, potom sa v nej môže zelenina a mäso skladovať tri mesiace. A iba dva týždne je možné skladovať potraviny v mrazničke pri teplote -6 stupňov. V prípade, že je teplota v komore vyššia ako -18 stupňov, potom patrí tento model k nízkoteplotnému BHP. Tieto mrazničky sú označené dvoma hviezdičkami. Takéto chladničky by mali mať teplotu nie vyššiu ako -12 stupňov. Všetky mrazničky, ktoré sú vybavené funkciou rýchleho zmrazenia, sú chladené kompresiou.

Účel mrazničky
Účel mrazničky
Účel mrazničky
Účel mrazničky Účel mrazničky Účel mrazničkyHome | Articles

December 5, 2022 04:35:52 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting